Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć,
mam 23 lata i jakiś miesiąc temu pojawiła mi się w głowie myśl o rozpoczęciu kierunku lekarskiego.
Mature pisałem 3 lata temu - rozszerzona matematyka 78%, fizyka 64%.
Mieszkam w Łodzi więc zastanawiam się szczególnie nad UMEDEM w Łodzi. Takie wyniki oczywiście mnie nie kwalifikują, więc musiałbym poprawić maturę, szczególnie z fizyki.
Na stronie wydziału widnieje próg punktowy dla roku 19/20, który wynosi 312 punktów co znaczy że z każdego z dwóch przedmiotów maturalnych muszę otrzymać 78%. Jestem trochę zdziwiony, gdyż zawsze myślałem że na kierunki lekarskie wymagane są wyniki przynajmniej 85%+, więc piszę ten post by zapytać czy czegoś nie pominąłem i czy nie ma jeszcze jakiś ukrytych haczyków ^&^ (może to jest wynik od którego możesz wziąć udział w rekrutacji, a realnego progu nie podają?).
Poza tym chciałbym spytać się Mirków studiujących #lekarski jak radzą sobie osoby po mat-fizie? Podejrzewam że większość osób na lekarskich kierunkach to jednak biol-chem, lecz pod tym względem moje kształcenie skończyło się w pierwszej technikum jakieś 6 lat temu i nic nie pamiętam, ale za to świetnie radzę sobie z kierunkami ścisłymi jak matma i fizyka.
Kojarzycie jakie inne uczelnie przyjmują po mat-fisie (może być z dodatkiem angielskiego)?
#matura #studia #medycyna #lekarski #umed

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6332f0f49ad326e7b19f1b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Przekaż darowiznę
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Od kilku lat zwiększają limity przyjęć na uczelniach medycznych, dlatego progi maleją. Aktualne progi możesz sprawdzić na stronie namedycyne.eu Z tego co wiem w Łodzi na pierwszym roku jest ciężka chemia, ale brat znajomego po mat-fizie dał jakoś radę.
  • Odpowiedz
Podejrzewam że większość osób na lekarskich kierunkach to jednak biol-chem, lecz pod tym względem moje kształcenie skończyło się w pierwszej technikum jakieś 6 lat temu i nic nie pamiętam, ale za to świetnie radzę sobie z kierunkami ścisłymi jak matma i fizyka.


@AnonimoweMirkoWyznania: Myślę że to bez znaczenia, mi z jakiejś wiedzy z liceum praktycznie nic się nie przydało
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Progi lecą bo mamy niż demograficzny, zwiększają się limity przyjęć i matury od kilku lat są coraz trudniejsze. Jeśli chodzi o studia, to wiedza po biolchemie się jakoś szczególnie nie przydaje. Jak masz czas to przerób dobrze chemie, bo matfizy mają z nią problem. Z biologii jedyne co się przydaje to budowa komórki i "człowiek".
  • Odpowiedz
MagicznyStulejarz: Siemka,
mam 25 lat i jestem uzależniony od hazardu. Uświadomiłem sobie to wczoraj. Mam bardzo dobrą pracę w branży finansowej gdzie wyciągam ~ 10k/msc. Mimo to mam problem z dożyciem do pierwszego - nie ma miesiąca, a nawet tygodnia bym nie grał w BJ, czy sloty. Zacząłem grac około 5 lat temu, lecz ostatni rok jest najgorszy. Skończyło nie na tym ze mimo moich nie najmniejszych zarobków wczoraj wziąłem kilka
  • Odpowiedz