Wpis z mikrobloga

@bosygregory: no i tutaj też widzę że brak zrozumienia tematu.. jak dla mnie moment zapłodnienia komórki jajowej jest początkiem życia drugiego człowieka i nikt nie ma prawa tego życia odebrać albo decydować odgórnie że to życie nie jest prawdziwym życiem... Za to bezrozumne zwierzęta łatwo bronić co? Dorosły mężczyzna na bieżąco likwiduje i tworzy nowe plemniory nikt nie uważa że to jest złe.. jak myślisz dlaczego? Dlaczego łatwiej jest bronić lisa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Bdzigost: Nie znam się bo co? Bo mam inne poglądy?
@Apostou: Jeśli dziewczyna/kobieta wie, że nie da rady zapewnić dziecku bytu i taką decyzję podejmuje, to powinna mieć do niej prawo, zwłaszcza w przypadku gdzie ojciec jest nieznany albo dziecka się zrzeka. Kropka. Nikt nie mówi o skrobaniu dzieci jakby była w zaawansowanej ciąży.
  • Odpowiedz
@Snajpi: dzięki za uwiecznienie :) może ktoś faktycznie przeczyta i zrozumie jak denne i bez pokrycia jest powiedzenie że płód to nie dziecko. Fajnie jest zasłaniać się takimi twierdzeniami. Bardzo wygodne.
  • Odpowiedz
@doveo: Wiadomo, ze nie będzie. Tak jak z samej komórki jajowej, która płacze z braku zapłodnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie wiem za to czy wiesz, ze kobieta średnio w ciągu życia przeżywa 3/4 nieudane ciąże bo zapłodniona komórka obumiera po kilku dniach/tygodniach. Czemu nie bronicie tego życia?!?!?
  • Odpowiedz
@franaa: sorry ale poruszasz tutaj temat zależny od osoby i okoliczności na które zawsze trzeba brać poprawkę, dlatego wspominałem że osoby zgwałcone albo posiadające specjalne okoliczności powinny być objęte specjalnym programem ochronnym żeby nie były nakłaniane do podejmowania decyzji o morderstwie. Usprawiedliwianie tego powoduje jedynie że taka osoba będzie do końca życia musiała sobie poradzić z tym że zabiła drugiego człowieka. Zabijanie w sobie tego poczucia że to jest złe nie
  • Odpowiedz
@Apostou: Dla lewackich tłuków, wygodniej jest usunąć niechciany problem. Podają jakieś urojone argumenty, żeby tylko marnie dowodzić swoich tez. Kto niby ma prawo wyznaczać, że komuś należy się życie a komu nie? Skoro ktoś posiada materiał genetyczny człowieka to należy się mu ochrona życia. Dziecko nienarodzone, może warunkowo brać udział w dziedziczeniu jeśli się żywe urodzi. Gdzie będziemy dalej przesuwać granice?
  • Odpowiedz
  • 1
Tak naprawdę nie ma znaczenia czy nazwiemy płód dzieckiem czy nie. Ważne, że płód nie odczuwa, ani nie jest świadomy nawet w części tak jak dorosła norka, a w zasadzie wcale.
  • Odpowiedz
@doveo: A tak serio, to i komórka jajowa i plemnik i oba po połączeniu są życiem, jasne. Z tym ze jedno to jedna komórka, a tamto to już dwie. Zasadniczy problem jest w tym ze banda facetów dyskutuje o aborcji, gdy cały ciężar odpowiedzialności, trudu i cierpienia spoczywa na matce i to ona powinna o tym decydować (z porozumieniem z ojcem). Różnica miedzy mną a tobą jest taka, ze to ty
  • Odpowiedz
@bosygregory: ale bzdury opowiadasz... dodając do równania faceta który godzi się na zabicie nienarodzonego życia jedynie pogarszasz sprawę. Trzeba ustanowić jakiś system ochrony życia dla osób które mają w dupie to że mordują drugiego człowieka bo mają inne cele i plany. Chyba mnie zainspirowaliście do założenia jakiejś grupy adopcji albo nowego ruchu społecznego adopcji dzieci które są niechciane. Myślisz że to że ciało kobiety się zmieni na gorsze po porodzie albo
  • Odpowiedz