Wpis z mikrobloga

@OSH1980 Czym jest taki egoizm przy twoim egoizmie wygodnego korzystania ze społeczeństwa które funkcjonuje tylko dzięki temu, że ktoś inny ma dzieci? Kim będzie ta domniemana służąca? Oczywiście czyimś dzieckiem XD więc każdy jest trochę egoistą. A czy tak naprawdę egoistyczne jest danie życia i wszystkiego co najlepsze człowiekowi który będzie najbliższym twoim towarzyszem do końca życia? No nie wiem, trudne pytanie dla mnie. Wiem natomiast, że bez tego ludzkie życie w
@OSH1980

Motywacja: „robię se dziecko żeby mi na starośc podał kto szklankę wody” to jest czysty egoizm


Czy ja wiem, czy egoizm? Bardziej transakcja:
Ja ci dam życie i będę się o ciebie troszczyć, dopóki sam nie będziesz w stanie, a ty się będziesz potem troszczyć o mnie kiedy ja nie będę w stanie.

A w ogóle to wszystko można sprowadzić do egoizmu.
Jak dasz komuś 10 zł bezinteresownie to robisz to
@xVolR: no ale takie jest myślenie wielu ludzi i oni chyba nie zdają sobie nawet sprawy, że to jest egoizm. Dla nich to naturalne, że dzieci zajmują się rodzicami, gdy ci już nie mogą. Ale myślę, że jednak większość rodziców po prostu chce mieć dzieci, bo chce im dac miłość, opiekę, no kurczę tak ma, bez patrzenia, czy się potem nimi zajmą. To są normalni ludzie. A ten kretyński argument podnoszą