Wpis z mikrobloga

Może ktoś zna się na ozonowaniu auta/klimatyzacji w samochodzie osobowym?
Tak się składa ze z okazji korona wirusa u mnie w firmie zakupili ozonatory
Mam zamiar pożyczyć jeden i w weekend przeczyścić sobie klimę
Ozonator z firmy ma wydajność w dwóch trybach: 7g/h i 14g/h
Na ile czasu ustawić ile gramów? Wiem ze trzeba włączyć klimę i obieg zamknięty podczas ozonowania
#samochody #ozonowanie #klimatyzacja
  • 16
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@19po29: odpal auto, włącz klimę, zrób obieg wewnętrzny, nawiew na najniższy poziom i poklikaj lub pokręc tak, żeby w każdy tunel powietrzny ozon dał radę dotrzeć. Ten ozonator włącz na pełną #!$%@?ę i postaw tam, gdzie twoje auto pobiera powietrze z wewnątrz auta. Zazwyczaj jest to pod schowkiem pasażera. Zostaw tak na godzine. Potem weź głęboki oddech, otwórz wszystkie drzwi na 15 minut i wylacz auto.
@19po29: Nie każdą klimę sobie tak zdezynfekujesz. To zależy w którym miejscu jest umiejscowiony parownik, czyli element na którym jest najwięcej grzyba. W moim samochodzie na przykład najlepiej wyczyścić klimę od strony filtra kabinowego.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Iskaryota: a moge spytać co ma tutaj do rzeczy umiejscowienie parownika? Powietrze tak czy siak musi przez niego przejść, a czy parownik jest pod deską rozdzielczą, na tyle samochodu lub na przyczepie za pojazdem nie ma najmniejszego znaczenia. W końcu stężenie ozonu i tak będzie na tyle duże że bez problemu przejdzie przez wszelkie szczeliny. Parownika co prawda samym ozonem nie wyczyscisz, bo to jest leczenie skutków a nie przyczyny. Syf
@19po29 poszukaj gdzieś chyba były kalkulatory, a 20g i 30 min to z tego co kojarzę trochę dużo i mozesz się uszczelek czy innych elementów pozbyć :)
@19po29 mam ozonator własnej produkcji 20g i nic się nie dzieje. Ozonuję osobówki (E46, xceed, i20, master/Ducato). Obieg wewnętrzny, wszystkie nawiewy aktywne ( nogi środek szyba) połowa skali prędkości wentylatora, klima odpalona(silnik musi pracować)i ustawiona na 22st. Czas ozonowania 30min, po ozonowaniu wietrzenie auta. I powtórka tylko bez obiegu wewnętrznego. Możesz skracać czas ozonowania i robić to na kilka cykli. Np. 15 min ozonowania, 15min wietrzenia auta itd.. Dodatkowo jeśli masz filtr
@19po29 oglądaniu sobie 101 gadżetów motoryzacyjnych na TVN Turbo albo w playerze, w ostatnim odcinku Duda właśnie tłumaczył jak sie ozonuje samochód. Generalnie stawiasz ozonator przy stopach na miejscu pasażera z wylotem osonu w stronę maski. Temperatura 22-23 stopnie, klima na full, obieg wewnętrzny i odpalasz na 10-12 minut. Zamykasz samochód i uciekasz bo ozon jest szkodliwy dla człowieka potem. 15 minut wietrzenia i gotowe.