Wpis z mikrobloga

Cześć.
Planuję zakup auta w okolicach 35 tys zł + kilka tysięcy na pakiet startowy + AC. Kombi. Diesel. Najlepiej automat, ale liczę na opinię na temat tych automatów.
Wybrałem chyba 3 propozycję w kolejności:
1/ Peugeot 508 SW 2.0 HDi
2/ Renault Laguna 2.0 CDi
3/ Ford Mondeo Mk4 2.0

Możecie coś polecić/odradzić?

#samochody #peugeot #renault #ford
  • 41
@Gorthin: Mondeo TDCi z powershiftem fajna sprawa ale PS awaryjny. 150-200kkm i regeneracja skrzyni (ok 8-9tys zł).
Mam takiego S-Max.
Mondeo z Ecoboostem i powershiftem odpusc. - awaryjnosc do tego stopnia że w 2013 ford przestał stosować takie zestawienie i wrócił do hydrokinetyka który jest niezawodny ale bardziej mułowaty no i spalanie 12-13L to norma.
PUG jest nudny ale z drugiej strony nowszy. Automat klasyczny i fajnie zestawia się z 2.0dci
@Fritzowski: I jak się sprawuje? W automacie masz?
@piotr-antyn: Silnik jaki? Też 2.0? Ale chyba te powershift mają słabe opinie.
@ksiak: Automat w lagunie zbiera chyba lepsze opinie niż w 508. Oba silniki ok. Będę musiał się na żywo przymierzyć.
@rekoj: tak mondeo bardzo ładny, duży, rozważam go bardzo. Jednak to dość często flotowe auto, więc spodziewam się wielu klamst u sprzedawcy. I automaty chyba słabe, zwłaszcza te
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
w lagunie automat jest bardzo mulasty , ale pancerny. 6 biegowa skrzynia hydrokinetyczna. Była konfigurowana także z 3.0dci więc zapas momentu ma spory
@kobrys13: dlatego Mondeo stoi na 3 miejscu u mnie.

508 zbiera dobre opinie o silniku. Automat to hydro więc powinno być ok. Wyposażenie dość bogate.

Laguna 3 też o dziwo zbiera super opinie. Zarówno silnik jak i skrzynia. I wyposażenie bogate. Czemu trzymać się z daleka?
@adrjenq: tak ten jatec bodajże dobre opinie zbiera. Dlatego w 508 i lagunie myślę że automat wypada dość dobrze. Wiadomo wszystko rozchodzi się o to jak kto jeździł i dbał. Na to wpływu nie mam. Jedynie na jeździe mogę próbować wyłapać.
Laguna 3 też o dziwo zbiera super opinie. Zarówno silnik jak i skrzynia. I wyposażenie bogate. Czemu trzymać się z daleka?


@Gorthin: Laguna jest mułowata, trzeszczy i ogólnie nie jest za fajna.
Zawieszenie słabe, FAP, wtryskiwacze.
@Fritzowski: generalnie chwalisz sobie? O schowkach słyszałem że mało z przodu. A jak ten panoramiczny dach? Sprawdza się? Przeszkadza? Niszczy się?
@kobrys13: tak wnętrze wg mnie dość ładne. Ale na plastiki narzekają. Zawieszenie chyba typowa podstawa. Faktycznie tak mułowata? Jeżdżę często w góry więc potrzebuje zapas
@Jasik123: o super. Mówisz że zero problemu z automatem, silnikiem czy zawieszeniem?
Masz to ad blue?
A ten dach jak to się ma w praktyce, nie ma z tym problemu. Wolałbym go nie mieć.
A spalanie w automacie jak się sprawuje? Pracuję w Łodzi. Przeważnie rower, ale wiadomo że czasem muszę autem. Jakiś problem na mieście?
@Gorthin: gdybym miał brać z tych 3 btalbym 508 mimo że raczej wierny Fordowi jestem.

508 to fajne i dosyć przeciętne auto no i szybko traci na wartości stąd tak dostępne.

Uważam że Mondeo jeździ najlepiej z tych 3 i to o jedną klasę wręcz. I gdyby nie awaryjnosc PSa to bym ci powiedział że Mondeo wygrywa.
Jak dla mnie PS zamiata pod dywan automat i w PUGu, a ten w
@Gorthin zero, nie naprawiałem nic oprócz części eksploatacyjnych, klocki tarcze. Ad blue jest w tych nowszych wersjach polifyowych ale nie zbierają zbyt dobrych opinii. Dach jest super i chyba nie ma wersji bez panoramy. Spalanie ok 9-10l ale nie jeżdżę oszczędnie i lubię wcisnąć :) też jestem z Łodzi więc jak chcesz to mogę Ci pokazać, dać się przejechać