Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
Dwa dni temu złożyłem swój pierwszy komputer o takiej specyfikacji:
CPU: i5 10400
MOBO: Gigabyte B460M D3H
RAM: HyperX Fury 16Gb (2x8) 2666MHz
GPU: GTX 1660 Ti
PSU: Corsair TX650M
SSD: Samsung 860 Evo 1Tb
Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3
I martwi mnie jedno. W systemie Windows 10 w menedżerze zadań pamięci mają szybkość 2665Mhz. W programie CPU-Z pokazuje że ich taktowanie to 1330 (tak wiem, że mnoży się x2), a w biosie po włączeniu profilu XMP pokazuje 2658Mhz. Czy nie przejmować się tym i normalnie korzystać z komputera, czy da się to jakoś poprawić?
#komputery #pcmasterrace #informatyka
  • 17
@Amerykanskie_Megatrendy: 5 lat? chyba w 720p na średnich biorąc pod uwagę jak szybko rosną wymogi gier i jak zaczną #!$%@?ć po wyjściu nowej generacji konsol, która nie będzie tak hamować postępu jak ps4 i xb1. Jeśli oczywiście składałeś pod gry, ale chyba na to nie wygląda :P
@gierary_hir: nie powiedziałbym, że #!$%@?, ale jest gorszy od ryzena 5 3600 z którym konkuruje - jest niby na pozór tańszym procesorem, ale przyzwoita platforma, dzięki której będzie na równi w grach poprzez podkręcenie samego CPU i RAMu (bo ten procek jest na równi z 3600 tylko przy 3200 mhz ram, a nie 2666 mhz) jest droższa, do tego poza grami jest zauważalnie gorszy czy podkręcisz czy nie.
@damian_co_dalej: dokładnie, AMD teraz tak nadgoniło Intela, że Intel jest gorszym wyborem. Co procesor to nowa platforma bez jakichś wartych przesiadki ulepszeń. Ja sam jako niegdysiejszy fanboy Intel/Nvidia combo obecnie korzystam z i7-8700k, ale jak w Polsce będą RTX 3080 dostępne w normalnych cenach i bez problemu z ilością, to w sumie sam przesiadam się na Ryzena 9 3900X, bo są po prostu lepsze niż nowe Intele. W grach na 1440p
@Sliddqvist Pytałem się już o to na tagu chyba 3 osób więc zapytam i Ciebie w takim razie.

Obecnie mam płytę główną pod 1151. Planuję upgrade kompa do takiego poziomu że nowe gry w 2k będą dla niego pierdnięciem. Ale wiadomo że hajs i tak się liczy więc chciałem troszkę zaoszczędzic i mobo zostawić a procka włożyć i9-9900K, co o tym sądzisz?

Oczywiście plan jest taki że potem mogę na następne lata