Wpis z mikrobloga

Mireczki, zgłupiałem.
Moja #zmywarka wywala błąd E2, czyli problem z pobieraniem wody. Niby wszystko ok, może się zdarzyć, że pompa padnie. Ale tak się dzieje tylko jak jest załadowana (nie przepełniona- kilka talerzy i sztućców). Jak jest pusta to pobiera wodę normalnie (°°
Ktoś ma jakiś pomysł?
#agd #naprawa #pytaniedoeksperta
  • 14
@wahwah: Może masz to samo co ja miałem u siebie. Przetarł się jeden z kabli idących z panelu na pokrywie do wnętrza maszyny. I czasami działało a czasami nie.
@wahwah: Spróbuj wywalić koszyki ze środka, wystaw zmywarkę na środek kuchni i sprawdź. Może któryś koszyk gdzieś naciska na obudowę i rozłącza kabel. Poza tym, przy pobieraniu wody nie ma pompy tylko elektrozawór, czasami nawet na samym przyłączu - kabel idzie razem z rurą od wody. Może pod wpływem ciężaru coś się przesuwa i rozłącza.
@wahwah: jakiej firmy to sprzęt?

Sądząc po błędzie to coś z rodziny Electroluxa. Moim zdaniem zapchał się lub całkiem wysiadł czujniki. Przepływu wody... Który odpowiada za poziom wody w zmywarce... Zmywarki w odróżnieniu pralek nie mają hydrostatu tylko "wiatraczek" którym porusza płynąca woda i liczone są obroty wiatraczka....

Nie za bardzo pojmuję jaki wpływ ma zawartość zmywarki na pobór wody. Sądzę, że jeżeli coś jest w środku to woda stawia większy
@pawel384

jakiej firmy to sprzęt?


Bomann

Nie za bardzo pojmuję jaki wpływ ma zawartość zmywarki na pobór wody.


Ja właśnie też nie.

Sądzę, że jeżeli coś jest w środku to woda stawia większy opór przez co ten wiatraczek przestaje się obracać.


Ale to nie ma co i gdzie stawiać oporu. Po starcie następuje wstępne odpompowanie wody i później cisza- nowa już nie jest pobierana
@wahwah:
Kolego powiem Ci tak. To może być 10 przyczyn tego błędu.
Ja zacząłbym od sprawdzenia alektrozaworu na wężu dopływowym. To jest częstą przyczyną tego, że zmywarka nie nabiera wody.
W drugiej kolejności szukałabym złamanego kabla w przednich drzwiach. Skoro piszesz, że raz nabiera raz nie. Może coś nie łączy. Załadowanie zmywarki nie ma na pewno znaczenia -to przypadek. Po otwarciu drzwi zaczyna coś łączyć lub niełączyc i moim zdaniem to