Wpis z mikrobloga

Obroża antyszczekowa, taka która, razi prądem pra gdy szczeka, bądź kiedy naciśniemy przycisk na pilocie/kontrolerze.

Mieliście z takim czymś doświadczenie?
Celem jest pomoc przy treningu/tresurze psa, oduczanie niewłaściwych nawyków takich jak skakanie na dzieci i tak dalej.
Nie chodzi o chore torturowanie psa, a raczej wzmocnienie argumentu i tylko w ostateczności.
#psy #tresura #zwierzeta
Ardeni - Obroża antyszczekowa, taka która, razi prądem pra gdy szczeka, bądź kiedy na...

źródło: comment_1600868989hIPoPpzUYckstUUL98vyA6.jpg

Pobierz
  • 10
@Ardeni: mam taką dokładnie, pies mi za młodego uciekał i traktował gonienie/przywoływanie jako zabawę. Czasem 1,5h go goniłem w zimie na krótkich spodenkach, bo tylko na siku wyszedłem na chwile :D Poziom 40/100 był wystarczający na Jack Russel Terriera. Ogólnie spoko, krótko stosowałem, bo szybko pomogło, używałem głównie wibracji, 2-3 użyłem prądu.
@Ardeni: raczej do ratowania psa, jak spieprza w kierunku ruchliwej drogi, a nie do odzwyczajania skakania na dzieci. Błagam, idź do behawiorysty, to jeden z podstawowych problemów, wyciszenie emocji, odwrócenie uwagi, każdy w miarę ogarnięty treser powinien Cię tego nauczyć. Zamiast kupowania tego gówna poświęć swojemu psu czas. To nie będzie jeden wieczór, tylko miesiąc, a nawet kilka, ale w końcu załapie. To dużo lepsze niż tresura strachem.
@Ardeni: a generalnie to polecam trening wzmacniający pozytywnie. Dzisiaj czy wczoraj na tagu widziałam, ze koleżanka fajnie opisywała w komentarzu jak sobie radzić z psem.
Wierz mi, będziesz miał dużo więcej radości i lepszą więź ze swoim psem, stosując marchewkę a nie kij.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ardeni: sama chętnie bym nabyła (OE, nie antyszczekówkę) , ale porządne modele to koszt od ok 800 zł w górę i mnie nie stać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Na bank nie jest to coś co powinno się kupować za stówkę z allegro, no i nie jest to coś co powinien przeciętny Kowalski bez wiedzy używać. W odpowiednich rękach super sprawa, odpowiednio używana nie jest żadną torturą tylko