Wpis z mikrobloga

Mirki, miałem dziś pierwsza w zyciu kolizje, byla policja itp. Jestem zdecydowany na likwidacje szkody bezgotówkowo. Chciałbym się tylko Was zapytać o kolejność działan.

Czy najpierw zgłaszam szkode do OC sprawcy, mowie ze chce bezgotówkowo i juz na tym etapie muszę podać zaklad ASO w ktorym będe chciał naprawić po czym np jutro odstawiam auto do tego ASO i juz oni sie wszystkim zajmują?

Czy może dzwonie do ubezpieczyciela sprawcy, pozniej przyjezdza rzeczowznawca ubezpieczyciela sprawcy, daje mi wycene naprawy i dopiero na tym etapie decyduje czy chce gotowkowo czy bezgotowkowo?

Czy moze najlepiej pierw podjechac do ASO i zeby oni wszystko załatwili za mnie?

Wybaczcie jesli sa to smieszne pytania
#oc #ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #auto #samochody #motoryzacja
  • 30
  • Odpowiedz
wezcie powiedzcmie mi jeszcze czy niezaleznie czy wybiore opcje gotowkowa czy bezgotowkowa to tak czy siak i tak przyjedzie rzeczoznawca? bo wiecie, chcialbym to ogarnac jak najszybciej, dzis dzwonie, jutro oddaje auto do aso, dostaje zastepcze i tu sie moje zmartwienia koncza, a pozniej odbieram moj gotowy woz, nie mam czasu na jakies latanie i szukanie taniej czesci itp
  • Odpowiedz
@belzeb: pamietaj, ze co by Ci tam nie #!$%@? na infolini to przysluguje ci auto zastepcze na caly okres, od stłuczki do odebrania samochodu. Przysluguje Ci samochod tej samej klasy jaka masz i o podobnym standardzie np ja mam mazde 6 kombii w automacie i nic mnie nie interesuje zastepcze tez ma byc kombii w automacie
  • Odpowiedz
@BoleKk87: jak to dobrze rozegrasz to zabiora twoje auto laweta do aso i przywioza ci laweta zastepczy samochod pod nos. Najczesciej przy zastepczych samochodach jest opcja przywozimy a ty oddajesz albo sam je odbierasz od nas a potem my je odbieramy od ciebie. A rzeczoznawca moze wpasc na serwis sprawdzic auto, ciebie nie musi tam byc nawet.
  • Odpowiedz
@belzeb: nie likwidowałem, bo miałem szkodę całkowitą ( ͡° ͜ʖ ͡°) auto dostałem od razu rav4 za leona :P kasę na konto dostałem na drugi dzień po rzeczoznawcy. najlepiej zadzwoń
  • Odpowiedz
@belzeb: nie ma glupich pytan sa glupie odpowiedzi tylko. Ciesz sie ze nie masz doswiadczenia :) aso zrobi swoja wycene naprawy a ubezpieczyciel wysle rzeczoznawce zeby to zweryfikowal. Decyzje podejmujesz po wizycie ich rzeczoznawcy. Wiele zalezy od tego jakiej waetosci bylo twoje auto przed wypadkiem i ile bedzie kosztowac naprawa.
Jesli np masz sztrucla za 10k a naprawa wyniesie ponad 10k to jest szkoda calkowita i dostaniesz 10k ale zabieraja wrak.
  • Odpowiedz
@ToJaTwojMorderca: dzięki za odpowiedzi takiemu laikowi jak ja, prawie 10 lat na drodze, a nie wiem jak w takiej sytacji sie zachowac, nawet kiedys formularz oswiadczenia wydrukowalem, ale zeby nie zapeszac to w ostatecznosci nie wlozylem do auta i lezy na biurku xD

widze ze sie znasz, jedyne co mnie interesuje to optymalna droga krok po kroku do kogo dzwonic itp.z tego co piszesz wnioskuje zebym pierw dogadal sie z aso
  • Odpowiedz