Wpis z mikrobloga

Siema mirki elektryki!
Mam pytanie.
Często korzystam z ładowarki samochodowej USB do ładowania telefonu, jednocześnie słuchając muzyki po AUX, niestety problem polega na tym, że gdy ładuje i jednocześnie słucham muzyki przez jacka 3,5mm słychać w głośnikach szumy/burczenie, które wraz ze wzrostem obrotów są intesywniejsze.
Tak na mój rozum, może to wynikać z tego, że alternator nie generuje nam idealnego napięcia prądu stałego.
Przy wyłączonym silniku, gdy prąd jest pobierany z aku problemu nie słychać. Za to słychać idealnie obroty silnika.
Czy i jak mogę rozwiązać problem, aby wyprostować napięcie, aby nie było słychać tego szumu?
#elektryka #elektroda #elektryka
  • 13
@bylymylypyly: poszukaj co to jest pętla masy, jak ładujesz telefon to łączysz masę z gniazda zapalniczki z masą auxa, rozwiązań jest kilka, przetwornica z izolacją galwaniczną, separator mas na kablu AUX, bądź odbiornik BT stereo wpięty w wejście AUX ale też musi być zasilany bateryjne
@Thazalir
@Androo
Diesel, a dokładnie ciężarówka, choć w osobówce też chyba jest to słyszalne. Ogólnie w każdej ciężarówce inaczej to słychać, ale zakłócenia są słyszalne praktycznie wszędzie.
Myślałem że może da się skonstruować bądź kupić jakiś stabilizator, który wyeliminuje te błędy. Czasem używam powerbanka i jest ok, ale ładuje telefon codziennie, więc powerbank szybko się zużyje no i długo się ładuje.
@bylymylypyly: ja mam tak w foce że jak nic nie puszczam to slychać takie buczenie a jak już włącze coś, chociażby sie ładował filmik na yt to przestaje. W pandzie np miałem tak samo jak ty caly czas, a z innym radiem juz było ok
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bylymylypyly: kup może moduł bluetooth. Podpinasz go pod 5v i pod AUX. taki jeden z najtańszych (jak na foto) już jest nawet nawet. Minus tego z foto jest taki że jak np zapauzujesz utwór i minie +-5 sekund jest efekt jakby wpinania/odpinania jacka. (Pewnie przerzuca się w jakiś tryb oszczędzania). Ten moduł chyba miał nawet małe ogniwko litowe i bez zasilania zewnętrznego pogra ze 2-3h. Można to dorwać nawet za mniej
Thazalir - @bylymylypyly: kup może moduł bluetooth. Podpinasz go pod 5v i pod AUX. ta...

źródło: comment_1602196619aFJGELoEDMwlmC1chXJeTM.jpg

Pobierz
@Thazalir najtańszego to raczej bym nie chciał, bo i jakość transmisji pewnie słaba. A poza tym jakbym miał się przerzucić na BT to wolałbym jakiś moduł z większą baterią, abym nie musiał robić plątaniny kabli. Ale poszukam, może coś takiego istnieje.