Wpis z mikrobloga

Szukałem sobie pracy w #krakow i złożyłem CV w jednej z kancelarii radców prawnych (jako aplikant, #prawo i te sprawy). Zadzwonili i się umówiliśmy na konkretny termin na rozmowę. Na dzień przed dzwonią, że jednak Pani Radczyni nie da rady - przełożyliśmy na piątek (wczoraj). Na godzinę przed spotkaniem, gdy już jechałem na rozmowę - telefon. Pani Radczyni odwołuje rozmowę. Bez słowa wyjaśnienia, czy zwykłego "przepraszam". Trochę zły daję im jedną gwiazdkę na Googlach z komentarzem (mają 500 opinii po 5*). Na komentarz po paru minutach padła odpowiedź, że chyba się pomyliłem bo oni nie odwołują spotkań, i mam wycofać opinię. Odpowiedziałem, że odwołali dwukrotnie i stąd moja opinia. Po niecałej godzinie odbieram telefon od Pani Radczyni, że mam usunąć ocenę, albo ona idzie na skargę do Izby (Okręgowa Izba Radców Prawnych), i ogólnie zobaczę gdzie jest moje miejsce.

No i tak się żyje na tej wsi.

Czy mam wycofać opinię, czy się nie uginać pod groźbami? Rozmowę z radczynią, jak wszystkie swoje rozmowy mam nagraną.

#pytanie #problemypierwszegoswiata #bekazprawnikow

Czy wycofać opinię?

  • Tak. Lepiej sobie nie robić problemów. 8.4% (9)
  • Nie. Przekaż sam sprawę do Izby. 91.6% (98)

Oddanych głosów: 107

  • 15
Jesteś Aplikantem więc obowiązuje Cię Kodeks Etyki Radcy Prawnego.

Art. 52.


1. Radca prawny może zwracać uwagę członkowi samorządu radcowskiemu postępującemu niezgodnie z zasadami etyki zawodowej.

2. Radca prawny może złożyć związaną z wykonywaniem zawodu skargę na innego radcę prawnego wyłącznie do właściwego organu samorządu radców prawnych.

3. Niedopuszczalne jest wypowiadanie przez radcę prawnego wobec osób trzecich negatywnej opinii o czynnościach zawodowych innego radcy prawnego, chyba że potrzeba albo obowiązek takiej oceny
@JohnMaxwell: Ale on odniósł się do odwołania spotkania w kontekście pracodawca-pracownik. Jasne, nie wiem co napisał w tym komentarzu, ale to raczej nie ma bezpośredniego związku z wykonywaniem zawodu/czynnościami zawodowymi radcy.

@nieuczulonyvoohha: Pokaż coś tam napisał lepiej, może być pw
@wutermelon: Koleżeńskość obowiązuje cały samorząd. Odwoływanie spotkania w ostatniej chwili, bez podania przyczyny nie jest zachowaniem właściwym Radcy Prawnemu.

OP powinien jednak skorzystać z drogi samorządowej, informując np. opiekuna roku albo osobę odpowiedzialną za aplikację w OIRP. Etyka niestety zdaje się jest na ostatnim roku.
@JohnMaxwell: Proszę Cię, z tymi zasadami koleżeństwa to jest frazes. Jak nie powiem byłemu patronowi "dzień dobry" na korytarzu, to jestem niekoleżeński? Zresztą, z tego co widzę to ocenił negatywnie kancelarię, a nie pojedynczego radcę z nazwiska. Bardziej niepoważna jest ta kobieta, że mu grozi jakimś skreśleniem, niż ta krytyczna recenzja.

@nieuczulonyvoohha: Musisz sobie zadać pytanie co chcesz osiągnąć? Bo pracy tam pewnie i tak już nie dostaniesz, a potencjalnie
@nieuczulonyvoohha: z jednej strony masz rację ze swoim wkurzeniem, ale z drugiej nie oceniasz usług kancelarii więc opinia trochę z czapy. Tak jak mój fryzjer ma opinie "nikt nie odebrał telefonu - 1 gwiazdka". Ja bym to dla świętego spokoju usunęła, bo nie jest to ocena usług kancelarii a "rekrutacji" do niej, a babeczkę podpierdzieliła i tak. No i pamiętaj że teraz to Ty szukasz pracy, a nie wiesz do czego