Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś młody z dobrymi zarobkami (finanse) kto przeprowadził się z #warszawa do #wroclaw ? Zastanawiam się nad tym i myślę nad minusami i czy są one faktycznie odczuwalne, itd. (poza listą plusów). Na ten moment minusami na pewno będzie: brak metra, mniejsze zaplecze usług, mniej pracy i klientów, daleko do środka i północy kraju. Ciekaw jestem opinii, zwłaszcza osób, które np. właśnie żałują decyzji.
  • 24
@tylkowielkanocny: Ja się tu przeprowadziłem pod koniec czerwca, wcześniej 3 lata w Poznaniu i 7 lat w Warszawie. Jak na ten moment nie tęskno mi za Warszawą. Mieszkam bardzo blisko centrum i poruszam się głównie na pieszo lub rowerem. Gdybym mieszkał gdzieś dalej, to też pewnie by się to nie zmieniło, bo we Wrocławiu infrastruktura rowerowa jest na wysokim poziomie. Oprócz tego jest masa terenów zielonych i rzeki (nie tylko Odra
@Bumelante: Zacznijmy od tego, że rynek to nie centrum miasta a stare miasto. Po drugie, porównam do Warszawy, masz centrum tak zwana patelnia i okolice i masz tam praktycznie o każdej porze pełno ludzi, artystów ulicznych, sprzedawców rożnego towaru i tak dalej - pokaż mi gdzie masz takie miejsce we Wrocławiu, które nie jest galerią handlową ani dworcem głównym.