Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy. Planuję wraz z #rozowypasek zakup mieszkania w stanie deweloperskim na ostatnim (10 piętrze) notabene będzie to skrajne mieszkanie (góra i 3 boki). Czy jest tu ktoś kto jest w stanie potwierdzić albo złamać stereotyp o tym, że takie mieszkania są zimne zimą a latem gorące (porównując je do mieszkań z niższych kondygnacji)? Czy ma ktoś podobne doświadczenie z takim wyborem?


#budownictwo #kiciochpyta #mieszkaniedeweloperskie
  • 29
@b0NUS4: mieszkam w narożnym mieszkaniu na ostatnim pietrze. Do tego duże przeszklenia i skosy. Powyżej 20 stopni na dworze u nas błyskawicznie robi się piekarnik. Zimą ciągnie od okien. Klimatyzacja z funkcja grzania niweluje problem. Ale za to nikt nad nami nie rzuca metalowa kulka i mamy ograniczona ilość sąsiadów, a dzięki temu mniejsze ryzyko imprez.
@b0NUS4: zależy od orientacji budynku, ocieplenia, żaluzji. Mieszkanie na 3 piętrze u rodziny, nic nie ma ponad, jest ocieplenie ścian i od góry też, północny-zachód, południowy-wschód, jest w lecie ciepło, ale bez przesady, są żaluzje i nimi się ratują. W zimie dość przyjemnie, wystarczy ustawić na 22 st ogrzewanie. Ja lubię ogólnie jak jest cieplej.
Klimę możesz zamontować tylko sobie to przemyśl i by było gdzie ją zamontować.
@b0NUS4: najlepsze widoki, za to b. duże nasłonecznienie, bez klimy nawet w nowym budynku nie ma co.
Może zdarzyć się przeciek z dachu, jednak to raczej rzadkość. Do tego taras/balkon raczej nie będzie miał żadnego dachu nad sobą. W razie awarii windy masz najgorzej.
Jednak jeśli miałbym na coś zwrócić uwagę to klimatyzacja.
@Lorenzo_von_Matterhorn: nie równa się, klima to też nie taki olbrzymi koszt w stosunku do mieszkania, ale nie zawsze jest ona koniecznością. Są mieszkania z oknami tyko na północ i wystarczą jakieś rolety zamiast pudła na balkonie. Ja tam bym się nie zastanawiał, dla mnie to koszt 2000 zł, ale komuś może to i tamto nie pasować.
nie równa się, klima to też nie taki olbrzymi koszt w stosunku do mieszkania


@Qullion: równa się.
Koszt? Zależy ile masz pomieszczeń, jak mieszkanie na 3 strony to raczej małe nie jest. Nawet jak to m3 to policz ile kosztuje split na 3 jednostki wraz z obróbką i montażem.
@Lorenzo_von_Matterhorn: na 3 pokoje to opłaca się multi, a nie split i mało kto chce do bloku multi, przeważnie jeden split 3,5 kW wystarczy w salonie lub kombinują z 5kW gdzieś centralnie w mieszkaniu by chłodzić je całe. Zależy kto ile ma kasy.
@Lorenzo_von_Matterhorn: od pracy budynku są pęknięcia w ścianach, a nie rzucanie metalowa kulka i tupot stop. O tak znacznej pracy budynku, a raczej osiadaniu, możemy mówić przez pierwsze kilka lat, a nie kilkadziesiąt, a rzucanie metalowa kulka ma miejsce zawsze zawsze zawsze. Co więcej, mieszkam tu już ponad piec lat i nigdy nie słyszałam tego dźwięku i to mimo znacznej pracy i osiadaniu budynku, bo popękane miałam wszystkie ściany, a działówki
od pracy budynku są pęknięcia w ścianach, a nie rzucanie metalowa kulka


@dobrzecisiewydaje: poczytaj sobie, ten dźwięk związany jest z pracą zbrojenia.

w budynku wielorodzinnym, zwłaszcza względnie nowym. Poza tym okna nie są zle, bo maja dobre współczynniki U, po prostu przy tak dużej powierzchni (całe ściany przeszklone) zawsze będzie większa utrata ciepła i większy mostek termiczny, niż przy tradycyjnych oknach ~100x150.


@dobrzecisiewydaje: masz skosy, więc raczej stawiałbym na tanie
@b0NUS4: z temperaturą dasz radę ale zwróć uwagę jakie instalacje będą na dachu bezposrednio nad wami. Jak trafisz na wentylator to mogą byc efekty porownywalne z włączoną wirującą pralką u sąsiada na górze.