Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o lego friends? Szukam zestawów dla najmłodszych dzieci (ale nie Duplo) i większość z nich jest z tymi dziwnymi figurkami a nie prawilnymi minifigami. Czy są sensowne zestawy, np. 4+?

Jakoś mnie odrzucają te inne figurki, prawie tak jakby zanieczyszczać swoją kolekcję klonami lego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktoś to zbiera i może mnie z błędu wyprowadzić?

#lego
  • 6
@kossmann: Akurat serie Friends, Disney, Toy Story mają te dziwne minifigi. Ale już City, Jurassic World, Star Wars, Ninjago itp mają normalne figi. City 60261 wydaje się znośnym setem aczkolwiek nie ma dużego wyboru sensownych zestawów z 4+

Te zestawy charakteryzują się głównie tym, że w większości są z dużych elementów także idąc tym tropem nie ma wielu ciekawych zestawów.
Pobierz brudney - @kossmann: Akurat serie Friends, Disney, Toy Story mają te dziwne minifigi....
źródło: comment_1602674900QLLSzea2Myf5uXyBtAQRK0.jpg
@kossmann: Friend to są zestawy skierowane głównie do małych dziewczynek. Jeśli chcesz coś chłopakowi kupić, to szukaj czegoś innego. W kilku seriach masz zestawy oznaczone 4+ - zainteresowałbym się właśnie czymś takim.
Kiedyś (2 lata temu) była specjalna seria Junior, obecnie już chyba wycofana.
Te 4+ masz w City, DC, Marvel itd.
Lista wszystkich 3-5 lat: https://www.lego.com/pl-pl/categories/age-3-5-years
@kossmann: Ja lubię Friends, zbieram, co do figurek to osobiście też wolę te klasyczne ludziki, ale te figurki powstały z faktu takiego że prezentują w większości postacie dziewczynek/nastolatków, docelowo miały być bardziej laleczkowate i przypasować dziewczynom - jak widać skutecznie. Nie są złe, gorzej z trwałością, bo mają mega chude rączki. Nie ma płynniejszego przeskoku po Duplo, potem zaraz masz serię +4, gdzie masz prostsze zestawy (często z większymi gotowcami, imo
Pobierz fizzly - @kossmann: Ja lubię Friends, zbieram, co do figurek to osobiście też wolę te...
źródło: comment_16026759610gr0E3phk9dlSVT5XR9s9w.jpg
@kossmann: kupuj śmiało lego city i tak dzieci nie ogarną instrukcji, ale za to będą się bawić klocki i coś sobie dłubać i budować. U mnie 3 i 4 lata i city, duplo poszło w zapomnienie. Jurassic world też dobra sprawa bo są duże dinozaury.
@kossmann: figurki też są spoko, choć dość specyficzne i mało "legowe", to bawi się nimi naprawdę fajnie. Poza tym figurki tak jak mówię możesz zawsze wziąć z Lego System. A jeśli to zabawka dla dziewczynki to już na pewno nie masz się co martwić, na pewno jej się spodoba.