Wpis z mikrobloga

Przez 4 lata programowania dzisiaj review pierwszy raz robił mi gość co programuje w Javie ponad 15 lat. Powiem Wam tak, ile review w życiu miałem to dzisiaj miałem całkowity inny wymiar review. Nie tylko rozmowy o kruczkach w kodzie, co można zmienić itd, ale o ogólnym spojrzeniu na kod, sposobie podejścia, zadawał mi pytania retoryczne i do tego to review było na całkowitym bezemocjonalnym, profesjonalnym podejściu. Mogę to porównać do tego, jakbym cały czas żył w stawie z największą rybą sum, która mi udzielała wskazówek, ale na chwilę trafił do oceanu gdzie spotkałem wieloryba i z nim pogadałem. Morał z tego taki, że warto pracować z osobami o wiele większym doświadczeniu bo szybciej się uczymy. Warto mieć w zespole nie równych sobie, ale lepszych i ogólnie zmiany są na plus, a siedzenie w 1-3 osobowym zespole z ludźmi z expem ~1-3 lat na dłuższą metę jest słabe.

#programowanie #java
  • 10
Czas wypłynąć na większe wody, żeby znowu być jakimś przeciętnym morszczukiem i zwiększać swoje kompetencje.


@Jason_Stafford: miałem podobne dylematy, ale myślę że jeżeli się chce wysoko mierzyć to należy pracować zawsze z lepszymi od siebie
@janek_rest
@dthprf z tym review to nie jest takie pewne. Dużo zależy od branży. W niektórych lepiej jest szybko coś zrobić, puścić na produkcję i zacząć na tym zarabiać, nawet jeśli będzie to trzeba później od zera napisać. Jeśli napisanie czegoś byle jak trwa tydzień, a porządnie miesiąc to pytanie brzmi tylko czy w 3 tyg. zarobimy na tym więcej niż będzie nas kosztować później miesiąc, żeby to przepisać. A nawet jeśli