Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, chodziłem do dermatologa po finasteryd (nezyr) i pani w aptece zaproponowała mi tańszy zamiennik finahit, skład mają ten sam więc się zdecydowałem. lecz dzisiaj będąc u dermatologa (innego) zapytałem o ten finahit a pani mi mówi że ona czegoś takiego nie zna i nawet nie może przepisać bo lek ten jest przepisywany przez urologów na jakieś gruczoły z prostata czy coś takiego, no a ja ten finahit brałem przez pół roku i zastanawiam się czy nie zmienić jednak na nezyr? I czy nie #!$%@? sobie czegoś w organizmie xD
Co sądzicie? Jak na razie planuje badania sobie zrobić

#finasteryd #zakola #lysienie
  • 9
@JohnyL mhm, po prostu ta pani dermatolog tak na mnie naskoczyła że ten lek nie jest na łysienie i że ona nie może przepisać, dlatego tak się zastanawiam
@BirchKf: Twoja dermatolog zapewne myślała, że ten finahit ma dawkę 5mg, która rzeczywiście jest stosowana przy łagodnym rozroście prostaty. Proś po prostu o receptę na składnik aktywny i na dawkę i sam wybierz sobie najkorzystniejszy preparat, chociaż w sumie zgodnie z prawem w aptece farmaceuta powinien powiadomić cię o tańszych zamiennikach, nawet jeśli lekarz przepisał coś droższego.
@BirchKf: Zwracaj uwagę na ilość substancji czynnej czyli finasterydu, a nie nazwę leku. Są tabletki Nezyru i Finahitu, które mają po 1mg finasterydu i są zamiennikami, tyle że Nezyr droższy. Twój dermatolog albo się nie zna, albo nie wie jakie są dawki. Finasteryd stosuje się także na prostatę tylko w dawkach 5mg.
@BirchKf: Chyba tylko proscar z tym bardziej znanych ma 5 mg. Nezyru się nie opłaca kupować bo kosztuje chyba 70 zł a finahit i finapil kosztują 10-30 zł. Tydzień temu kupiłem 3 paczki finahitu po 10 zł szt.
@Utero: Pewnie zależy czy im schodzi czy nie. Też się zdziwiłem jak Pani w aptece powiedziała że 10 zł za finahit gdzie wcześniej płaciłem 30 zł za finapil.