Wpis z mikrobloga

Mirki, Potrzebuje chłodzenie do procesora amd 5 3600 na płycie asrock B450 Pro 4 i w obudowie SilentiumPC sg1v tg argb. Tutaj pojawia się problem bo jest dosyć mało miejsca w obudowie i sama płyta jest mała. Chcę wymienić stockowe chłodzenie ponieważ temperatury na tym chłodzeniu dochodzą do 100 stopni. I tutaj pojawia się moje pytanie jakie chłodzenie wybrać?
#komputery
#amd
  • 13
@Manahahahuman: Arctic Freezer 34 + Thermal Grizzly Kryonaut 1g i będzie Pan zadowolony. Mam SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB i weszło na styk ARCTIC FREEZER 34 eSports DUO 120MM i nie przekracza 60 stopni pod obciążeniem. Obniżałeś może napięcia i wgrywałeś nowy profil?
@Manahahahuman: Jak już wymieniasz pastę.
Chłodzenie boxowe daje radę schłodzić procesor na bazowych ustawieniach bez problemu, i na pewno nie zaobserwujesz w tym przypadku temperatur w okolicach 100 stopni.
Jest ono też trochę głośne i może przy tej okazji też wypadało by je zmienić? (nie jest to konieczne)
Koledzy widzę tutaj polecają pastę termoprzewodzącą i cooler- może warto skorzystać?
@Manahahahuman: Nie dziwię się, że jest bardzo głośne, bo przy takiej temperaturze bios zapewne ustawił prędkość obrotową na 100% a jest to około 2000 RPM?

I taka prędkość musi tutaj być bo temperatura proesora jest niebezpieczna.
Po montażu nowego chłodzenia i wymianie pasty bios sobie sam będzie prędkość obrotową ustawiał i na pewno nie będzie to wymuszona na 100%

Dodatkowo możesz sobie sam przestawić krzywą wentylatrów - tzn od jakiego progu