Wpis z mikrobloga

Mam taką pracę domową z przedmiotu algorytmy i struktura danych:

Napisz klasę wraz z pakietem służącą do pomiaru czasu działania programów (w tym parametry statystyczne). Wyniki pomiarów mają być zapisywane do pliku tekstowego w taki sposób, aby można je było łatwo przenieść do arkusza kalkulacyjnego. Oprócz napisania klasy, narysuj schematy blokowe metod obliczających parametry statystyczne oraz oszacuj złożoność obliczeniową tych metod. Zadanie ma być spakowane w pliku RAR. Oprócz projektu netBeans, plik powinien zawierać sprawozdanie w pliku pdf, zawierające wszystkie schematy blokowe i wyliczenia. Do rysowania schematów blokowych proszę użyć OpenOffice albo LibreOffice (ze względu na łatwość rysowania).
To co do tej pory udało mi się zrobić:

Program polega na tym, że najpierw pyta o liczbę elementów tablicy, potem o ilość pomiarów czasu i potem testuje metodę polegająca na tworzeniu tablicy z randomowych liczb na podstawie wcześniej wymienionych parametrów.

Klasa program
Klasa LosowaTablica
Klasa MierzenieCzasu

Czy to tak ma wyglądać mniej - więcej? Coś zmienić?

#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #informatyka #studbaza #csharp
  • 23
@GienekZFabrykiOkienek: dokumentacja jest po angielsku, materiały są po angielsku, słowa kluczowe są po angielsku, cała biblioteka standardowa jest po angielsku, cała branża jest po angielsku. Jak ktoś nie umie w angielski na poziomie by nazwać funkcję get_input to trafił na nie te studia. Angielski na studiach nie uczy od podstaw, tylko na pewnej bazie, którą delikwent ma wynieść z poprzednich poziomów nauczania.
@Hauleth:

Angielski na studiach nie uczy od podstaw, tylko na pewnej bazie, którą delikwent ma wynieść z poprzednich poziomów nauczania.

Jakoś jak ja chodziłem na PW to z jakiegoś powodu był prowadzony angielski na A1 ( ͡º ͜ʖ͡º)
Studenci żeby skończyć studia muszą zdać angielski na B2, ale to żeby SKOŃCZYĆ. Na początku drugiego roku mogą równie dobrze dopiero zaczynać naukę angielskiego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GienekZFabrykiOkienek: W branży IT, pierwszy i najważniejszy język, który musisz znać to angielski. Bez tego ani rusz. Nie znajdziesz dobrej pracy, nie doszkolisz się czytając tylko polskojęzyczne blogi. Jak miałeś niemiecki w liceum, to idź na prywatny angielski, a niemiecki się traktuj jako "nice to have"
@czupek: No to przygotowują, masz angielski na studiach, czego nie rozumiesz? xD Powtórzę się - student drugiego roku w polskim systemie edukacji ma pełne prawo nie znać nawet słowa po angielsku - wystarczy niemiecki w liceum + często uczelnie zaczynają języki na drugim roku, więc jakim prawem państwowa uczelnia miała by wymagać angielskiego na polskojęzycznym kierunku?