Wpis z mikrobloga

Zanim zacznę podsumowanie, Przemyśl proszę co robisz i co możesz zrobić dla innych. Każdy z nas ma rodzinny, kogoś o kogo się martwi. Dlatego jak u Twojego kolegi z pracy wróci wynik COVID-19 dodatni to zamiast się cieszyć ze sanepid jeszcze nie dzwoni, zrób sobie sam kwarantannę!

Podsumowanie 19.10 w gabinecie lekarza POZ (lekarz podstawowej opieki często lekarz rodzinny):

Czas pracy do południa 6 godzin
36 pacjentów:
Brak osobistych (czekaliśmy na wynik lekarki z która cała poradnia miała kontakt)
0 osób odmówiła przyjścia do poradni,
10 COVID-19 potwierdzonych,
1 pacjent na kwarantannie,
12 nowe zlecone testy,
1 prośba o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.
1 bardzo niezadowolona pacjentka
(Wyłączcie telefon zanim zaczniecie obrażać lekarza)

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?
- Pan lat 47, chciał tylko poinformować, ze nie idzie jednak na operacje, bo jest na oddziale COVID-19
-Pani lat 56, z prośba o wyjaśnienie czemu są takie ogromne różnice w cenach leków (Pani generalnie bardzo w tym miła :) )

Czas pracy po południu 5,5 godziny
40 pacjentów
1 nowy lekarz na kwarantannie
4 osobiste
2 osoby odmówiły przyjścia
7 COVID-19 potwierdzonych
0 osób na kwarantannie
4 zlecone testy, w tym 2 na kartkę wymazowa
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?
-Pani lat 65, wymienia każdy z 10 leków osobno, oczekując osobnego kodu recepty, zmieniając zdanie „a nie ten jednak mam”, prosząc o zmniejszenie ilości opakowań, po czym o zwiększenie. (Nie zajęła zupełnie bo recepta była niezbędna, ale można było to zrobić dużo szybciej :) )
-Pan lat 27, zażył paracetamol 10 minut temu a temperatura nadal nie spadła! (37,2 stopni)

#polska #korona #koronawirus #lekarz #medycyna #lekarzpoz
  • 23
@Lekarz0poz:

1 prośba o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Zdajesz sobie sprawę, że to co napisze urzędnik w rozporządzeniu nijak się ma do faktycznych przeciwwskazań do noszenia masek? Czy nie bardzo? Przypominam że jeszcze 2 miesiące temu takie przeciwwskazania (poza wskazanymi obecnie w rozporządzeniu) istniały, a potem magicznym sposobem zniknęły.
@deusvult_: Nie wiem czy do końca MZ jest wiarygodne po tym co ostatnio robiło.
Wychodzi ze działają patrząc, jak kraje które noszą maseczki radzą sobie a jak my.

Nigdy nie odkaszlnąłeś nawet będąc zdrowym? Mówiąc każdy z nas tez trochę pluje. Zreszta to co widzę ostatnio jak bardzo ludzie kłamią, to nie wiesz czy przed chwila nie zażył ktoś leków, a realnie niestety jest objawowy.
@Lekarz0poz: 1) no ale chodzi mi o to, czy na dworze mogę się zarazić? jak macie tych zarażonych, to oni podejrzewają, gdzie się zarazili? i czemu w lato nie było obostrzeń i zakażeń mało?

2) czy pandemia się odbija na życiu osobistym lekarzy?

3) jak taki zdrowy 40-latek umiera na COVID to myślisz, że miał jakieś inne choroby, o których nie wiedział?
@deusvult_:
1) różnie się zarażają, cześć wesela, cześć praca, ale są i osoby które deklarują ze tylko chodzili do sklepu, w pracy pracują w 1 osobowym pokoju. Także nie wiemy. Czy można się zarazić na dworze, szczerze ciężko mi powiedzieć, ale jak ktoś ma pecha to tak :D ale myśle ze tez jak wchodzimy i wychodzimy ze sklepu to większość ludzi tak wymaca ta maseczkę... dlatego chyba lepiej ze jej nie
@Lekarz0poz: co do tego słońca to faktycznie jest masakra w tym roku jesienią. Wrzesień jeszcze był ładny, gdzieś tak do 23-go. Od tego czasu koszmar, codziennie kopiuj-wklej stalowe chmury przykrywające 100% nieba i zrobione już chyba trzy normy wieloletnie opadów dla października.

Taka pogoda to co roku jest rozkwit gryp i przeziębień, więc wcale mnie nie dziwi duży wzrost zakażeń covidem.

Zwykle w grudniu-styczniu jeździłem na urlop do ciepych krajów żeby