Wpis z mikrobloga

mam taki problem z moim niebieskim, że nie możemy rozmawiać o problemach, bo jak mu mówię o swoich uczuciach, to prycha śmiechem ( ͡° ʖ̯ ͡°) a mi się robi wtedy bardzo przykro i się triggeruję. nie jestem w stanie wtedy racjonalnie i spokojnie myśleć i prowadzić rozmowy, bo mam wrażenie, że mnie lekceważy.

on mówi że to jest naturalna reakcja i tak już ma. mówi też że robię problemy z niczego, więc nie czuję żeby traktował mnie poważnie (nie twierdzę, że nie ma racji, no ale mnie się w danym momencie te problemy wydają ważne, a mówienie czegoś takiego nie otwiera pola do rozmowy)

to zresztą jest chyba właśnie przykład takiego problemu sztucznie nadmuchanego (według niego)

zaproponowałam żebyśmy w takim razie spróbowali konwersować na piśmie, to znowuż mnie wyśmiał, orzekł, że to absurdalne, że ma być tak jak on chce (czyli na żywo, jak "normalni ludzie" no i z prychaniem) albo wcale ( ͡° ʖ̯ ͡°)

i to jest dopiero pierwszy z naszych problemów do rozwiązania, ale taki można napisać organizacyjny, bez niego nie wiem, jak przejść dalej, bo blokujemy się na każdej rozmowie...

pomocy (,)

#niebieskiepaski #zwiazki #logikaniebieskichpaskow #psychologia bo może ktoś z wiedzą w tym tagu napisze coś mądrego..
  • 131
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@noelo_cohelo: 1) jeśli jesteś w stanie możesz dać mu/sobie szansę i rzeczywiście zagryźć żeby i mowić dalej, chociażby żeby zobaczyć czy rzeczywiście chce słuchać ale nie do końca potrafi i dodatkowo ma taką niecodzienna rekacje moze nie do końca kontrolowaną.
@WakeupPoland właśnie nie widzę tej chęci albo by docierało do niego to, co mówię. średnio też daję radę, bo mi się krew burzy od razu i uderza do głowy, zapominam o temacie wtedy a fokusuję się na tym uczucia bycia zlekceważoną i ciężko mi to przeskoczyć
@noelo_cohelo Żaden problem nie jest błahy. I żadnego moim zdaniem nie należy lekceważyć. Bo tak samo czuje ból ktoś po rozstaniu jak i ktoś kto na przykład nie wiem.. Stracił prace. I nie należy tego porównywać bo każdy problem jest ważny, jeżeli Cię w jakiś sposób dotyka. A Twój niebieski z tego co piszesz wydaje się mało rozumny, ale też skądś to wyciągnął i ktoś go nie nauczył. Prychanie na coś co
@noelo_cohelo: Może rzeczywiście przesadzasz? Podaj przykłady.

Dwa. Jakieś porozumienie musi być. A wy chyba dwie skrajności, facet typowo logika, ty tylko uczucia i wsio. A to trzeba zbalansować. Wyśmiewać raczej nie, choć jeśli płaczesz pół godziny o jakąś błahostkę to może i w końcu tak być. Dlatego podaj przykłady w czym Cie wyśmiewa.
średnio też daję radę, bo mi się krew burzy od razu i uderza do głowy, zapominam o temacie


@noelo_cohelo: Wydajecie się wzajemnie niedojrzali. Ciebie emocje zabijają, że już przestajesz myśleć, a ten całkowicie ignoruje i hehe, ale śmieszne.

Tobie się na pewno terapia przyda jak taka jesteś niezrównoważona.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MalaHelenka: może być i zazwyczaj pewnie jest ale znam przypadki czy raczej przypadek osoby która rzeczywiście chce słuchać ale ma taki jakiś problem ze sobą że często właśnie reaguje w taki dziwny, odwrotny sposób.