Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 264/150
Kemi Blending Magic Solis (2017)

Solis to najbardziej miodowe perfumy wśród tych w których składzie nie ma miodu. Małe, syropowe arcydzieło, które doskonale wpisuje się w mój gust.

Perfumy te pachną jak jakaś zupa na bazie miodu i wanilii. Mamy tu tylko 5 składników, jest linearnie i od początku do końca perfumy te pachną tak samo a mimo to podobają mi sie strasznie. Wanilia, oud w bazie, żywica benzoesowa i wetyweria w sercu oraz zioło davana, z którego robi się olejki eteryczne u góry. Jak sam miałbym możliwość stworzenia perfum to zrobiłbym coś bardzo podobnego. Aromat Solis przypomina trochę Tobacco Vanille po reformie więc pewnie wielu osobom przypadnie do gustu. Dawno nie czułem tak świetnej nuty wanilii, ostatnio chyba w Vanille Fatale Forda i Orchidee Vanille VC&A.

Balsamiczność, syropowość plus zapach ciężkiego ziela i wcale nie trzeba tysiąca nut żeby kogoś zadowolić. Pomimo wszechobecnej słodyczy to właśnie davana sprawia, że nawet przez chwilę nam przez myśl nie przejdzie że jest to ulep. Balans jest tu świetnie zachowany.

Trwałość bardzo dobra, a na projekcje też narzekać nie powinniśmy o czym mówią paski na fragrantice i ocena na parfumo. Na mnie projekcja jest na bardzo dobrym poziomie przez ponad godzinę, później trzyma się trochę bliżej ciała ale nie jest bliskoskórna.

Niezbyt skomplikowane, linearne ale pachnące kapitalnie perfumy. Jak będzie okazja na odlewke w znośnej cenie to 5 ml powine na pewno. Hipnotyzująca, miodowa wanilia, którą warto poznać.

zapach: 8,0/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 8,0/10
cena: około 900 zł za 100 ml w promocji
dr_love - #perfumy #150perfum 264/150
Kemi Blending Magic Solis (2017)

Solis to n...

źródło: comment_1603183024iM0wLuJAH7ZyRrMZcMUftt.jpg

Pobierz
  • 2
@dr_love: Czy na Twoja ocene ma tez wplyw opisywanych perfum? Kemi nie naleza do najtanszych zapachow na rynku, dlatego zastanawialem sie czy tez starasz sie postawic swoje oczekiwania w jednej linii z cena produktu.