Wpis z mikrobloga

Próbowałem dzisiaj #holotropicbreathwork i przyznam, że efekty były ciekawe. Wpadłem w taki jakby trans i przeżywałem co chwilę różne uniesienia emocjonalne.

Najpierw poczułem strach i tak jakbym odczuwał zło tego świata, nienawiść, zawiść, agresję, chciwość. Miałem obrazy takie jak np. Abel zabija Kaina - pierwsze morderstwo, z samej zazdrości o kogoś.

Potem zacząłem odczuwać pozytywne emocje, nadzieję, miałem wspomnienia z miłych chwil w moim życiu. Potem miałem takie obrazy jak matka przytula z miłością dziecko zaraz po porodzie, potem jak się cieszy jak dziecko stawia pierwsze kroki, czy pocałunek zakochanej pary na ślubie. Było przy tym takie poczucie, że dla takich chwil warto żyć.

Potem, ciężko to opisać słowami, czułem jakby świadomość wszechświata, jak wszystko jest od wszystkiego uzależnione, materia zamienia się w energię i potrafi dotrzeć w postaci promieniowania do ziemi z drugiego końca galaktyki itp. a my jesteśmy częścią tego wszystkiego.

Potem miałem jeszcze obrazy takiego spokoju i choć ciężkiego, to prostego i przewidywalnego życia na wsi setki lat temu, które wydawało się sielanką.

Może trochę chaotycznie to opisuję ale trudno to wszystko ubrać w słowa. To były tylko takie odczucia. Nie brałem jeszcze psychodelików więc zastanawiam się czy te doświadczenia są choć trochę podobne.

Generalnie bardzo ciekawe doświadczenie i trochę pokazuje jak bogata jest nasza podświadomość i nadświadomość, a na co dzień nie jesteśmy w stanie tego w żaden sposób zweryfikować. Na pewno powtórzę doświadczenie parę razy.

#duchowosc #ezoteryka #medytacja #buddyzm #hinduizm #psychologia
  • 6
@steppenwolf90: Hej, fajny wpis - interesowałem się tematem jakiś czas temu ale rzuciłem temat przez pandemie i brak osób zajmujących się tym w okolicy. Dlatego tez spytam - próbowałeś tego samemu na własna rękę czy była to sesja z osobą która się tym zajmuje ?
Dlatego tez spytam - próbowałeś tego samemu na własna rękę czy była to sesja z osobą która się tym zajmuje ?


@calete: próbowałem na własną rękę

z tego co wiem metoda jest aktualnie zakazana więc nie ma ośrodków zajmujących się nią (podobno ma potencjał do wywołania psychozy lub padaczki)