Wpis z mikrobloga

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ALE, co złego jest napisane, że @Nevak to wrzucił?
https://www.wykop.pl/link/5759629/biuro-prasowe-konferencji-episkopatu-polski-na-twitterze/

"#biblianadzis: "jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie" (Łk 13, 1-9)."
A ja pod znaleziskiem:
"To zwykły fakt leżący u podstaw każdego systemu etycznego, że poniesiesz konsekwencje swoich czynów niezależnie od tego, co sądzisz o swoich czynach.

W całej przypowieści jest o tym, że ludzie uważali innych za grzeszników, a siebie za lepszych, bo ich nic złego nie spotkało. A Jezus mówi im, że nawet jeśli ich nic złego nie spotkało, to nie unikną konsekwencji swoich czynów i także zginą."
Przekład interlinearny dla zainteresowanych: https://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/3/chapter/13/verse/5/param/1
Tagi dla normalnych,
#filozofia #pytaniedoeksperta #gruparatowaniapoziomu #teologia #etyka
tagi dla całej reszty:
#bekazkatoli #bekazprawakow #neuropa #bekazpisu #protest
Pobierz
źródło: comment_1603547512Yg6vo6mmKzaKliZzj3Ogvd.jpg
  • 18
Dobra po kolei.

Biblia nie jest żadnym moralnym wyznacznikiem, jest zbiorem przypowieści i historyjek, które nie zawsze (a raczej zwykle nie) są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa jak i normami etycznymi. Zatem wrzucenie takiego cytatu w obecnej sytuacji jest nie tylko bez sensu, jest także wyjątkowo niesmaczne.

Co do Twoich wywodów "filozoficznych"

To zwykły fakt leżący u podstaw każdego systemu etycznego, że poniesiesz konsekwencje swoich czynów niezależnie od tego, co sądzisz o
Dobra po kolei.


Biblia nie jest żadnym moralnym wyznacznikiem, jest zbiorem przypowieści i historyjek, które nie zawsze (a raczej zwykle nie) są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa jak i normami etycznymi. Zatem wrzucenie takiego cytatu w obecnej sytuacji jest nie tylko bez sensu, jest także wyjątkowo niesmaczne.

Zrobiłeś taki supeł pojęciowy, że zostałem trafiony obuchem.
Po pierwsze, nie zdefiniowałeś moralność, bo w moim rozumieniu jest to tylko osobiste odczucie co powinno być,
Szanowny @hced_z_ramu: mów na temat, albo nie odpisuj. Dlatego tagowałem filozofia, temat nie dla byle kogo. Jak wolisz obrzucac się memami, to rób to dalej, na penwo w końcu ustalisz prawdę.
@pyroxar: O ja pierdzu( ) Trafiłem na profesora filozofii. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znasz ciekawe anegdoty o filozofach? Ortogeneza nie jest Ci obca. Jak chcesz¯\(ツ)_/¯ Nie będę więcej komentował . Bo nie ma co.