Wpis z mikrobloga

Jak myślicie? Grypa czy covid?
- temperatura 39*C
- drgawki
- bóle mięśni (typowe jak przy grypie, ale rozwijały się 3 dni. Zawsze kiedy miałem grypę dostawałem gorączki w kilka godzin od wystąpienia bólu mięśni)
- lekki kaszel suchy, nie mam problemów z oddychaniem
- czuję zapachy
- najgorsze - tętno spoczynkowe ok 120 uderzeń na minutę.
Nie czuję żebym odpływał ale fajnie nie jest. Mam nadzieję, że na posta nie odpisze mi boczek i Czesław Niemen.
#koronawirus #medycyna #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 53
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pierogu: mnie pierwsze dwa dni bolala glowa + to co op podobnie, teraz 4 dzien, ale 39 nie mialem 38 max, rano spada na wieczor 37. wrocilas juz do pelnej formy? po jakim czasie? jak dlugo po wyleczeniu zostajesz w domu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plycin: ja nie bralem nic na zbicie temperatury bo do 38 organizm sie sam broni wchodzi w stan samoleczenia. pierwsza noc sie cieplo ubralem i troche wypocilem. ciekawe jak dlugo to potrwa
@presburger: jak mialem temperaturę, to normalnie brałem jakieś maxgripy czy inne takie i funcjonowałem. Bo mialem max 37,5, a samopoczucie bylo ok. Jak temperatuea już wrociła do normy, to dopiero straciłem węch, jestem na kwarantannie, ale nie wygrzewam się, bo nie mam żadnych innych objawów
@presburger: mnie tez na początku głowa bolała :/ u mnie już chyba 5 dzień i dziś nie miałam gorączki w ogóle. Zdecydowanie nie wróciłam do formy, teraz mnie mięśnie bolą...no i kaszel

38.9° po 400mg paracetamolu i okładzie.


@plycin: ja dostałam 4 dzienniex500mg heh