Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, na wstępie zaznaczę, że ten post nie ma na celu obrażenia kogokolwiek, nie chce również faworyzować żadnej konkretnej marki, ani negować wybory innych. Dodaje wpis bo może ja coś przeoczyłem i ktoś mi na to zwróci uwagę i pomoże, albo ja dzięki swoim wrażeniom, pomogę komuś innemu podjąć decyzję ( ͡º ͜ʖ͡º) Sprawa wygląda tak, że rozglądam się za nowym samochodem #motoryzacja #samochody

Z wymagań: benzyna/hybryda; silnik w miarę dynamiczny (okolice 8 do setki, im mniej tym lepiej); automat; spalanie nieistotne; najlepiej kombi, albo spory bagażnik (wyjeżdżam z różowym na kempingi, na deskę w Alpy, itp.).

Szukałem trochę w segmencie C i trochę w D, chciałem pierwotnie wydać ze 115/120, w segmencie D wychodzi więcej.

Obejrzałem i pojeździłem:
Hyundai i30 1.5 T-GDi - jeździłem z manualem, nie mieli do jazd 7DCT. Wrażenia: jeździ dość słabo, solidnie wykonany, bagażnik spory, w środku ciasno, dość tani z dobrym wyposażeniem.

Honda Civic 1.5 182 CVT- w środku ciasno, multimedia przestarzałe, zawieszenie rewelacyjne, skrzynia nie wyje jak w Toyotach, ale ogólnie jeździ to kiepsko, przynajmniej takie są odczucia, bagażnik mały, trumny się nie wrzuci na dach w wersji 5D, bo szyberdach jakiś #!$%@?.

Seat Leon 1.5 ST 150Km DSG - nowoczesny w środku, minimalistyczne wnętrze, dość bogate wyposażenie, ale nie można dokupić elektrycznego fotela z pamięcią. Silnik i skrzynia rewelacja. Materiały gorsze niż w Skodzie, ale dobrze spasowane. Duży bagażnik, niestety fotele mają wąskie siedziska i jak siedzę na miejscu pasażera to sobie zgniatam jajka (,)

Superb 2.0 TSI 190KM DSG - w skrócie duży w środku i najlepiej się w nim czułem, jeździł o dziwo podobnie do Leona. Rewelacyjne fotele w wersji Sportline, ogólnie najlepiej się tym jeździło, niestety drogi.

Myślałem jeszcze może o Proceedzie i o Camry, ale Camry nie ma nawet android auto no i ma CVT, a to mnie odstrasza.
Czy macie jakieś pomysły? Chętnie wezmę pod uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
@Nolej: w granicach do 140 mozna kupic arteona silnik i skrzynia co w skodzie w duzo ładniejsze auto ( ͡° ͜ʖ ͡°) mowie to ja dla ktorego duzo aut jest cissnych arteon ma wielkie wnetrze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klark: nie jeździłem, trochę mi się wydaje plastikowa w środku, ale opinia wydana na podstawie 2 przejazdów uberem ( ͡° ͜ʖ ͡°)