Wpis z mikrobloga

#wynajem #czynsz #warszawa #wynajemwarszawa #cebuladeals #cebula #wygryw #handel #geniusz

Cześć,
Przeprowadziłem się ostatnio okazji że pospadały ceny wynajmu z pokoju za który płaciłem 800zł z opłatami do kawalerki za 800 zł + czynsz + opłaty. Specjalnie nie dałem teraz kwoty czynszu bo o tym jest ten wpis.

Umówiłem się na obejrzenie kawalerki nic specjalnego 36m2 2 pokoje i łazienka. sypialnia 6m2 więc mieści się tylko jedna szafa i podwójne łóżko, łazienka podobnej wielkości i salon z aneksem + balkon dość spory wliczony w powierzchnię kawalerki. Generalnie sama cena była genialna a do ogłoszenie wisiało ponad 3 tygodnie. Powód był prosty cena w opisie wyglądała następująco 800zł + czynsz 700zł + opłaty licznikowe 250zł za prąd+ więcej jeśli okaże się, że zużywam więcej wody albo prądu to dopłata. Myślę mam plan genialny jak się uda to chyba kupuje szapana innego niż ruskiego i będę świętował.
Oglądam mieszkanie, widać meble i mieszkanie kilka lat ma ale z tego wieku. No i mówię
-jestem zainteresowany i wgl ale w kwestii rachunków chciałbym się sam rozliczać za czynsz i rachunki bo wtedy jest mi łatwiej kalkulować wydatki i generalnie kit że lubię wszystko sam opłacać i kontrolować.
Właściciel w szoku, ale po chwili namysłu wykombinował
-Wie Pan, ja wolę jednak samodzielnie opłacać i niech Pan mi płaci to wtedy będę pewny, że Pan mi zaraz nie ucieknie i nie zostawi z rachunkami.
Myślę to argument naprawdę niezły ale przewidziałem go, no to mu mówię:
-Mogę Panu cyklicznie wysyłać potwierdzenia wpłat i wgl.
Właściciel nie przewidział tego i myśli jak tu z tego wyjść by mnie nie wywalić bo wtedy wiadomo, że naciągacz. No i po chwili dukania
-no wiem Pan, nie jestem pewny, różnie to może być
Ale myśli co tu powiedzieć, wykombinował i mówi
- Tylko, że ja już tutaj od kilku lat nie mieszkam i cała poczta z rachunkami przychodzi pod inny adres, i bym teraz musiał to zmieniać a z tym jest dużo zachodu
-Nie prawda, teraz wystarczy że pan zadzwoni do spółdzielni i dostawców, oni pana zweryfikują przez telefon i zmienią adres, max 15min. rozmowy. Więc nie jest to specjalnie dużo zachodu
-No możliwe, ale jednak nie pewnie się czuję powierzając to Panu
-Rozumiem... to proponuję taki układ. Pan mi będzie wysyłał skan/zdjęcie rachunków a ja na ich podstawie będę Panu przelewać pieniądze, wtedy Pan będzie mógł samodzielnie opłacać a ja będę miał kontrolę nad wydatkami. Tylko na zdjęciu proszę by koniecznie był widoczny adres na jaki przyszedł rachunek bym miał pewność, że opłacam to mieszkanie a nie inne *lekki uśmiech i suszenie ząbków by pokazać, że mówię to żartobliwie jako oczywista oczywistość i mu wierzę ale był świadomy, że to gra i nie może mnie oszukać*
-Tylko wie Pan, Rodo a na rachunku są moje dane
-No tak ale podpisując umowę też będę miał Pana dane więc nie rozumiem problemu
-No ale problem w tym, że mieszkanie tak naprawdę nie jest na mnie tylko na moją matkę i nie chciałbym jej danych udostępniać
-Jeśli mieszkanie nie jest Pana to jeśli w umowie będą Pana dane umowa będzie nieważna bo nie ma Pan prawa do wynajmowania więc i tak muszą być dane Pana mamy na umowie.
Chwila konsternacji właściciela, jest świadomy, że teraz albo mnie wywali i nie wiadomo kiedy zgłosi się ktoś inny albo cały jego misterny plan zarobienia na mnie dodatkowych pieniędzy runie. Wtedy chyba doszedł do wniosku, że mimo wszystko 800zł na czysto nie jest takie złe i finalnie się zgodził na to rozwiązanie.
-Dobrze niech będzie, będę Panu wysyłał rachunki, tylko teraz sezon grzewczy i są wyższe a później będą niższe.
-Oczywiście jak najbardziej to rozumiem, proszę mi tylko powiedzieć, zgaduje, że te 700zł to była cena właśnie na sezon grzewczy i założony wysokie zużycie wody oraz gazu?
-Tak mieszkania tu wcześniej kobieta i najwidoczniej dużo gotowała i długo stała pod prysznicem temu tak wysoki czynsz wpisałem bo tyle wcześniej wynosił.
-Rozumiem a jaka jest podstawa czynszu którą Pan płaci nie licząc nadprogramowej wody i gazu w sezonie grzewczym?
-380zł...

Kurtyna zapadła, tym sposobem mam kawalerkę która kosztuje mnie miesięcznie ok.1400zł z opłatami XDDDDDDDDDDDD
Też lecę jak widać trochę nadprogramowo ale jednak jest to przebitka z oryginalnych 1750 do 1400. 350zł taniej !!!! a jak się skończy sezon grzewczy będzie jeszcze mniej. Umowę podpisałem już na rok więc też mnie nie wywali raczej przed Listopadem 2021r ale wtedy pewnie będzie podobna sytuacja.

Reasumując, jak widzicie oferty z śmiesznie wysokim czynszem to śmiało mówicie, że chcecie sami go opłacać albo widzieć ten czynsz a gwarantuje, że naprawdę na tym zaoszczędzicie.

Pozdrawiam.
  • 2
  • Odpowiedz
@Puniator: Prędzej wynajmujący znajdzie inną osobę która się zgodzi na podane warunki i tyle. Może chwilowo jest kryzys na rynku wynajmu i długo nie może znaleźć to się w końcu zgodził, ale jak nie w ten sposób to pewnie przykombinuje w inny.
  • Odpowiedz