Wpis z mikrobloga

  • 0
Mam pytanie, pleśń/grzyb nad oknami. Co polecacie? Mieszkanie w bloku. Po stronie zewnętrznej na elewacji też nieciekawie ale z tym samemu nie można kombinować, natomiast zaczęło to wchodzić do pomieszczenia.

#remontujzwykopem
  • 13
  • Odpowiedz
Grzyb wchodzi od wilgoci, sam tego nie usuniesz jeśli na zewnątrz jest nie ciekawie. Są preparaty ja pleśń, ale najlepszym jest chlor. wysuszyć miejsce gdzie jest pleśń i spryskać chlorem. Najlepiej nie przebywać w pomieszczeniu nawet do 2 dni.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rafalski45 nad oknami jest balkon, który nie odprowadzał dobrze deszczówki, coś z rynną mieli spieprzone i zapchane, dzięki czemu woda sobie stała i lała się. @chudzik2145 dlatego właśnie piszę czy można coś zrobić aby chociaż w środku mieć spokój bo z roku na rok coraz większe artefakty.
  • Odpowiedz
@Chael: możesz doraźnie preparatem, nawet domestosem zmyjesz, ale to może wracać, jeżeli przyczyna nie będzie usunięta. Jak się weżre konkretnie, to już tylko odkuwanie tynku pomoże
  • Odpowiedz
@Chael: trzeba to wysuszyć. najprostszą metodą będzie zamontowanie grzałki palcowej. Wiercisz dziur, 20mm wkładasz grzałkę i grzejesz, najlepiej spradwzić miernikiem wilgoci jak idzie postęp. Jeśli balkon nie jest naprawiony to dupa zbita, problem będzie powracał.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rafalski45 @chudzik2145 rynny są nareszcie odetkane, ale problem był bagatelizowany dość długo. W mieszkaniu przez długi okres tez nikt nie mieszkał więc to tez sie przyczyniło na pewno. A napiszcie proszę jak z farbami antypleśniowymi i antygrzybicznymi? Ukryją/uchronią chociaż trochę?

Dodam jeszcze, że co najzabawniejsze to dosłownie ok 10 cm. nad kaloryferem tez zaczęły pojawiać się artefakty.
  • Odpowiedz
Pracuje w tym temacie kilka lat. Firma Polygon Austria. Tak więc, skoro problem był bagatelizowany to jest z lekka dupa bo mury są już przesiąknięte. Możliwe są dwa rozwiązania albo wiercisz dziury i grzejesz albo będziesz zwalczał grzyba latami. Farba o jakiej wspominasz pomoże zamaskować problem a i tak nie na długo. Jak długo będzie wilgoć w ścianie tak długo będziesz miał problem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@chudzik2145 rozumiem. Nie pocieszyłeś mnie tym, zwłaszcza, że od strony zewnętrznej budynku to spokojnie z 1,5x1,5 metra jest. Wewnątrz w mieszkaniu tak źle Nie jest, ale chcąc nie chcąc jak to wszystko wejdzie do mieszkania to będzie dupa zbita. Taka sprawą, w sensie wynajmowanie firmy leży po stronie spółdzielni, czy również zgłoszenia macie od mieszkańców bezpośrednio?

@Rafalski45 ok, dzięki.
  • Odpowiedz
@Chael: I tak i tak. w blokach zawsze są to zgłoszenia od zarządu danego bloku, domy prywatne to domy prywatne. Tu jest tak że usunięcie problemu leży po stronie właściciela. Czy to dom czy blok to właściciel za to odpowiada. Nie wiem jak jest w Polsce.
  • Odpowiedz