Wpis z mikrobloga

Pojawił się dzisiaj sondaż Kantar dla GW, przeprowadzony 26-27 października w którym #konfederacja ma 8% poparcia (w poprzednim tej pracowni miała chyba 5%, więc błąd statystyczny)

Mam pytanie, szczególnie do osób spod tagu #neuropa i #protest - jak ocenicie wynik sondażu w stosunku do waszych wpisów o tym, że już nikt nie zagłosuje na Konfederacje bo zamiast zajmować się gospodarką poruszają też kwestie światopoglądowe?

#bekazlewactwa #4konserwy
  • 15
@Priya I tak mamy tendencję spadkową bo część sondaży z października dawała jej ponad 10% poparcia, spadek może nie być tak ogromny bo część konserw z PiS-u może na nich przeniesie swój ale w mojej opinii i tak nie wypełni to "dziury" pozostałej po "kucowatej" części elektoratu Konfederacji. Pamiętajmy że korwinowcy to tak naprawdę większa część ich wyborców.
@Priya: Okazało się, że Konstytucja jest światopoglądowa (zawsze była) - ale że nie odpowiada lewym, to protesty-tak-bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°), Konfederacja zbierze głosy moim zdaniem w związku z tą hipokryzją.
Mam pytanie, szczególnie do osób spod tagu #neuropa i #protest - jak ocenicie wynik sondażu w stosunku do waszych wpisów o tym, że już nikt nie zagłosuje na Konfederacje bo zamiast zajmować się gospodarką poruszają też kwestie światopoglądowe?


@Priya: Dokładnie tak samo jak zawsze, wszak te cudowne czeciosiłowe plus minus 5-8% mają odkąd pamiętam, a ciężko było się spodziewać że beton odpłynie od nich już zaraz-teraz. Poparcie dla Konfederacji jest ściśle
ciężko było się spodziewać że beton odpłynie od nich już zaraz-teraz. Poparcie dla Konfederacji jest ściśle związane z panującą obecnie modą na bycie szuro-prawakiem, ta moda stopniowo się kończy, korekta poparcia chwilę zajmie


@mnik1: Przecież argument, który przewijał się co chwile na wykopie od ogłoszenia wyroku TK był taki, że Konfederacja pokazała swoją zamordystyczną stronę i że teraz wyborcy zobaczą prawdziwą twarz tej partii. Kiedy jeżeli nie podczas ostrych sporów społecznych
@mnik1: odpowiedzią na to pytanie jest wynik Hołowni, trochę z konfy odeszlo do Hołowni bo się lekko #!$%@? a on zawsze taki liberalny się wydawał, trochę z pisu też do Hołowni i Konfy, więc sumarycznie konfederacji zostało tyle ile było. Moim zdaniem jest duuuzo za wcześnie na jakiekolwiek wnioski bo a) ludzie nawet jeśli są za PiSem to chwilowo się do niego nie przyznają b) "liberalni" konserwatywni wyborcy konfederacji którzy dopiero
@Priya: Myślę, że wyraziłem się dostatecznie jasno - zauważalne spadki Konfederacja odnotuje, gdy skończy się moda na patriotyzm. Obecne protesty mocno ten proces przyspieszyły, ale nie na tyle by już teraz widzieć tego skutki. W krótkim rozliczeniu Konfa odnotuje albo minimalny odpływ, albo nie odnotuje go wcale - w dłuższej perspektywie czeka ich bardzo mocna korekta.

PiS nie jest partią skrajną


Nie jest, przepraszam, jaką partią? Mogę prosić o twoją
@mnik1: aaa jeszcze zwróć uwagę że sondaż jest na zlecenie gazety wyborczej więc też jest pewnie lekko przekłamany tak jak te robione na zlecenie dorzeczy czy innych pisowskich gówien. I o ile dobry wynik Hołowni nie jest żadnym zaskoczeniem to lewicy już tak bo spodziewałem się że będą mocno przed konfederacja a tymczasem widać jak jest. Jeszcze komentarz odnośnie zdobywania poparcia, przed wyborami parlamentarnymi konfederacja w sondażach właściwie balansowała na granicy
Ok, ale się nie pytałem o perspektywy Konfederacji, tylko o ich rzekomy spadek który miał nastąpić po wyroku TK. Ty twierdzisz, że nastąpi w bliżej nieokreślonej przyszłości, która może równie dobrze trwać latami.

No czy Ci się to podoba czy nie, PiS jest partią centrową co widać po jej poparciu. Partie skrajne nie osiągają samodzielnie takiego poparcia, bo zawsze poglądy skrajne są mniejszościowe. Partia skrajna to taka, która ma na aktualnej scenie