Wpis z mikrobloga

Tak na gorąco po proteście pozdrowienia dla wszystkich przybyłych. Klimat prześwietny, chwilami to jak jedna wielka zabawa wyglądała gdy ludzie skandowali hasła i skakali.

Dużo ludzi starszych. Babcie, dziadki, młodzi rodzice, młodzież... cały przekrój społeczeństwa. Było wulgarnie, ale bez nienawiści. Przemarsz spokojny, ludzie wiedzieli po co tu przyszli i kościół nikogo w oczy nie bolał...

Gorzej z tymi pod kościołami. O ile spod Floriana część kibiców ponoć ruszyła w tłum po tym, jak usłyszeli 'chodźcie z nami', tak spora część była tam jak wszystko wskazuje dla zadymy. Na profilu kibiców Stalówki piękne słowa padły o poparciu dla kobiet i protestu, że będzie spokój o ile nie będą atakowane kościoły i pomniki... A potem z tej grupy mężczyzn dało się słyszeć piękne słowa w stronę kobiet, gdzie najłagodniejszymi określeniami były "Sz***ty", "Ku*y", "Zamknijcie mordy dz*ki”, "Pe*ły"...

Potem zaczęły w pochód lecieć petardy czy inne rakiety. Była agresja w stronę protestujących. Nawet po drodze jakiś dziadek się trafił drący się do tłumu "Wyp
*lać do roboty gó*ze!".

Mimo wszystko protest przeszedł zgodnie z planem. I o ile sam z początku miałem wątpliwości, czy po dobrej stronie jestem, tak po tej reakcji 'obrońców moralności i normalności' nie mam wątpliwości, że to my mieliśmy rację i to my byliśmy tą spokojną częścią.

Dziękuję z tego miejsca również za wzorową pracę policji, która bardzo sumiennie broniła protestu przez agresją prawej strony oraz kibolstwa. Aż zaskoczony jestem, że takie wsparcie z ich strony otrzymaliśmy. Tak jak i od kierowców mijanych pojazdów.

Także do następnego protestu i do sukcesu. Jesteśmy w tym razem i walczymy o słuszną sprawę!!

**!

#protest #stalowawola

  • 6
@taki_tam_ktos dzięki za ten wpis. Byłam zaskoczona ilością osób, wg doniesień - mogłoby ok. 4-5 tys. (ʘʘ)

Oczywiście również krzyczałam wygwiazdkowane hasła, skakałam, maszerowałam... I bałam się, żeby nie oberwać petardą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czemu oni nie rozumieją, że trzeba walczyć z rządem, a nie ze sobą??? (°°
Pobierz faramka - @takitamktos dzięki za ten wpis. Byłam zaskoczona ilością osób, wg doniesie...
źródło: comment_1603918727K9ShJrgAfYU52FIrRZ6mWw.jpg