Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#windows #pcmasterrace #montaz #filmmaking #adobe #premiere #komputery

Zaczął mi mulic Adobe Premiere Pro 2020 (program do montażu video) i nie daje rady z 4k. Komputer przeskanowany pod kątem wirusów i wyczyszczony - nic.

Co by trzeba było wymienić aby zaczęło to po ludzku chodzić? Procesor, grafike?

I jeśli tak to co polecacie aby zamknąć się np w 1000zl inwestycji

Tldr: win 10, 32GB ram, dysk SSD, grafika GF GTX 1050, procesor 3000Mhz (?)

Jak użyłem niepoprawnie jakiegoś tagu to wybaczcie
Pobierz Zuchwaly_Pstronk - #windows #pcmasterrace #montaz #filmmaking #adobe #premiere #kompu...
źródło: comment_16041443210ycXBy3fEAYkxvinhRxOEs.jpg
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zuchwaly_Pstronk: a co to za dziwny procesor że go nie rozpoznało? Tylko dopisek że mobilny, czytaj oszczędnościowy o niższej wydajności. Laptopem chcesz obróbkę wideo robić? To w zasadzie do tego nie służy.
@Zuchwaly_Pstronk: Jeśli masz 1k na upgrade to w mojej ocenie w zasięgu jest przejście z prockiem na 6 rdzeniowego Ryzena 3gen, ale wcześniej powinieneś zdiagnozować czy ten system który masz pracuje tak jak trzeba i nie daje rady, czy jest jakaś inna przyczyna. Proponuję użyć tego hwinfo
https://www.hwinfo.com/download/

Sprawdź pod obciążeniem, w czasie kompresji wszystkie parametry jak temperatury rdzeni, taktowanie turbo i czy trzyma, obciążenie i procesy.
@Zuchwaly_Pstronk: Ten screen to trochę za mało, musisz zamknąć to okienko na wierzchu , przejść do tym drzewku do chipsetu lub procka nie pamiętam, tam masz częstotliwości rdzeni oraz ich temperatury, trzeba to trochę poobserwować, czy wartości są w normie.

dla i5-7400
Liczba rdzeni 4
Liczba wątków 4
Bazowa częstotliwość procesora 3,00 GHz
Maks. częstotliwość turbo 3,50 GHz

Przy 100% obciążenia należy spodziewać się w miarę stabilnych 3500 MHz na każdym