Wpis z mikrobloga

Hej,
We wczorajszym wpisie szukałem:

jakieś dobre sci-fi o podróży w nieznane. Odrywanie kolejnych układów, ciał niebieskich, ras, artefaktów. Taka ciągła odkrywcza podróż.

Już mi się przejadły książki z bitwami toczącymi się bardzo długo w jednym miejscu, akcją dziejącą się na jednej stacji, czy planecie.


Dzięki za wszystkie propozycje.
Trochę się tego nazbierało. Postaram się podsumować i dorzucić pozycje, które także znalazłem:

Zawołam osoby, które starały mi się pomóc :) Może ktoś z Was będzie czymś na liście zainteresowany

@pawel188: @ryba_hooy: @Markus86: @fir3fly: @plonace_kalosze: @plonace_kalosze: @tuco_benedicto: @Jarosuaf6: @blackbird: @wacek_1984: @leopolis: @funkmess: @Sorry_Yanku: @Sorry_Yanku:

Trochę wyjaśnienia co jest poniżej. To nie jest lista najlepszych książek sci-fi. Tutaj staram się po prostu znaleźć książki nawiązujące w fabule do podróży przez nieznane. Gdzie bohaterowie odwiedzają różne ciała niebieskie, spotykają różne rasy, artefakty. Można powiedzieć, że szukam po prostu przygody na galaktyczną skalę

Kolejność jest przypadkowa oraz podaję linki do całych cykli(o ile to możliwe).

Na początek przymierzę się chyba do tych pierwszych czterech książek. Zacząłem już od Ślepowiedzenia.
Ślepowidzenie
Autostopem przez galaktykę
Bobiverse
Pierścień

Tutaj dziwna sprawa, bo te 4 cykle książek okazały się być tego samego autora.
Może ktoś wie w jakiej kolejności je czytać?

Pustka
Saga wspólnoty
Wspólnota: Kroniki upadłych
Świt nocy

Tutaj zaczyna się dylemat co dalej i lista robi się dłuższa
Chór zapomnianych głosów
Długa ziemia
Xeelee
Wojna starego człowieka
Proxima/Ultima
Centrum galaktyki
The Interdependency
Shadow Raptors
Death Bringer
Pożeracz słońc
Odyseja czasu
Wróbel

Ze swojej strony mogę polecić serię Głębia, która zrobiła na mnie duże wrażenie i wciągnęła jak nic do tej pory.

Głębia

#ksiazki #audiobook #scifi #sciencefiction

  • 73
@piaskun87: też się nad nim zastanawiałem. Nie dodałem do listy tylko dlatego, że oglądam właśnie serial, więc nie wiem, czy znając fabułę dałbym radę przeczytać do końca.
@kornik1982: masz coś jeszcze ciekawego do napisania? Może coś byś zaproponował?
Ben Bova - Droga przez Układ Słoneczny nie jestem pewien ale historia to chyba historia najbliższych 100lat
Chris Bunch - Ostatni Legion / Sten / Star Risk średnie ale gładko wchodzi

Witold Dworakowski - Pani Czterdziestu Żywiołów Skoda że niema więcej

Jest jeszcze kilka polskich autorów:
Robert J. Szmidt - Pola dawno zapomnianych bitew
Rafał Dębski - Rubieże Imperium
Michał Cholewa - Algorytm wojny
Jarosław Ruszkiewicz - Syndrom Everetta
Robert J. Szmidt - Pola dawno zapomnianych bitew


@Octarine: to aktualnie kończę pierwszy tom. Ciężko mi go ocenić. Zaczęło się wyśmienicie, ale czy dalej tym się dłużyło i odbiegało od tego co było na początku.
@Cogres: Powiedział bym że jest mocno nierówna momentami naprawdę porywa a innymi wydaje się słabe jak by pisane przez kogoś innego. Mimo to wydaje się być sporo lepsze od legionu replikujących się Bobów.
@Octarine: a jak wyglądają kolejne książki z cyklu "Pola dawno zapomnianych bitew"? Bo nie wiem, czy zabierać się za następną. Ta pierwsza to dla mnie jakieś 4/10.