Wpis z mikrobloga

@RogatyKoziol: @van-der-staas:

W znalezisku https://www.wykop.pl/link/5774255/comment/83745753/#comment-83745753 wdałem się w rozmowę i chciałem odpisać,ale wykop,usunął zalezisku o puszczaniu jakiegoś karaczanowego techno-hitu z papieżem pod domem Kaczyńskiego.
Wiec odpisuje na Mikro.

van der staas mi napisał:

jego wybór i następnie wystąpienia doprowadziły do obalenia systemu komunistycznego.

Związek Radziecki nie upadł z powodu wystąpień papieża. Naprawdę.

Dzisiejsi 20 latkowie mogą nie wiedzieć ale np mój wf-ista mówił

Czy Ty wypominasz komuś wiek, bo "co taki młody może wiedzieć", a sam opierasz się na opowieściach wuefisty? xD

A tu odpowiedź.
No tak teraz na ulice wychodzi kilkaset tysięcy ludzi i jest ogólna zgodność że dzieje się cos istotnego. Jak wiec nazwac zdarzenie gdy w jednym miejscu na pielgrzymce pojawiło się PONAD milion Polaków. Może się źle wyraziłem, chodziło mi o system w Polsce. I nie, nie czepiam się wieku,a wskazuje fakt że ja miałem do czynienia z bezpośrednimi uczestnikiem tamtych wydarzeń który akurat był moim nauczycielem wf,a obecni 20 latkowie mogli już nie mieć.BTW mam 31 lat. Sam uważam,że panujące w polsce "janiepawloza" jest szkodliwa i wynika zwyczajnie z nadgorliwości. Ale to nie zmienia faktu że obecni nastolatkowie-dwudziestolatkowie chyba nie mają pojęcia jaki wpływ na Polskę miał wybór papieża.

Powtarzam dziś kilkaset tysięcy ludzi protestuje i mamy teksty "Naród się budzi!". Jak nazwiesz wiec proces gdy być może nawet 10 MILIONÓW uczestniczyło w w wizycie JP2 w kraju a do 1,5 miliona zebrało się na błoniach POMIMO przeciwdziałania komunistycznej partii jak np zrywanie połączeń komunikacji publicznej itp.Dalej tkwicie w samo niechęci.
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RogatyKoziol: no hejka.
Oczywiście, że opór przeciwko komunistom był większy, chyba nikt tego nie kwestionuje. Chyba. ;)
Problem jest w tym, że w swoich rozważaniach nie bierzesz pod uwagę tego, że komuna w Polsce upadła, bo Związek Radziecki był za słaby, żeby go bronić. Gdyby nie było papieża to ludzie nie wiedzieliby, że PRL jest #!$%@? i nie strajkowaliby? Bezpośrednimi przyczynami protestów w stoczni nie było wybranie Karola Wojtyły na kardynała
Pierwotne pytanie było czy już cza na temat dyskusji o autorytet JP2. I nie uważam że uczciwe jest aby mówić o tym że HIV W Afryce,że pedosie w kościele itp. Postać JP2 jest wielopoziomowa postać i nie ma co na niego pluć że nie poradził sobie z pedofilią bo nei poradziło sobie z nią kolejncyh dwóch papieży wraz z często cytowanym przez lewicowców Franciszkiem. Należy się pogodzić że był istotny i dobrze