Wpis z mikrobloga

@mateluszwajhe: odpowiedz mi na jedno pytanie - wolisz mieć większe prawa na kijowej UOP, czy żeby państwo pozwoliło ci się rozwijać i żebyś mógł założyć własną działalność, bez konieczności płacenia podatków przy barku początkowych wpływów? Bo w tej chwili, to państwo zamyka sporej części osób pole manewru i niepotrzebnie tworzy szarą strefę.
  • Odpowiedz
@AlgorytmPrima:

wolisz mieć większe prawa na kijowej UOP, czy żeby państwo pozwoliło ci się rozwijać i żebyś mógł założyć własną działalność, bez konieczności płacenia podatków przy barku początkowych wpływów?


Przyjąłeś w tym pytaniu bardzo dużo niejawnych i moim zdaniem błędnych założeń.

1. "Kijowa" UOP. UoP sama w sobie nie musi być kijowa, to jest forma zatrudnienia, dla ludzi którzy potrzebują stabilizacji (czyli tak na prawdę, dla każdego z dzieciakami). W polskim
  • Odpowiedz
@mateluszwajhe:
ad 1. Sorry za skrót. Chodziło mi o słabą pracę, ale ludzie trzymają się jej, bo przecież jest UoP.
ad 2, 3. I tu znowu chodzi o obciążenia dla początkujących. A Szwecja jest bardziej kapitalistyczna niż Polska i ma większą wolność gospodarczą, niż my.

CEO teorytycznie bierze odpowiedzialność za decyzje. Teorytycznie, bo przy ostatnich dotacjach dla firm 'zbyt dużych żeby nie upaść, a co się stanie z ludźmi w niej
  • Odpowiedz
@AlgorytmPrima: A, no to ja twierdzę, że jeżeli już koniecznie musimy żyć w tym kapitalizmie to niech będzie jak w Szwecji. Dużo wolności ekonomicznej na rozruch (przy jednoczesnym poszanowaniu praw pracowniczych), a jak się rozrusza to trzeba pilnować, żeby nie traktować pracowników jak słynne marksistowskie środki produkcji, tylko jak ludzi, którzy mają swoje życia i w tej pracy chcą się spełniać i czuć się doceniani.
  • Odpowiedz
@mateluszwajhe: Korwin i Mentzen, którego można nazwać uczniem Korwina. I tak na dobrą sprawę, to narodowi socjaliści u boku korwinistów może się okazać niezłym połączeniem (nie musi). Trochę z tego mezaliansu jest możliwa droga Szwedzka - dbanie o gospodarkę, połączone z socjalnymi benefitami. Różnica tylko będzie w obyczajowości, ale to akurat różne dla każdego kraju jest.
  • Odpowiedz
@mateluszwajhe: nie jestem faszol, ale widzę RN jako ograniczenie pewnych pomysłów Korwina. I wolałbym jednak używania pojęcia 'narodowi socjaliści', bo mi się za bardzo lewica próbuje od faszyzmu odciąć i trzeba im przypominać
  • Odpowiedz
Empirycznym dowodem niech będzie te szwedzko-lewackie Spotify, które jakoś wybiło się jako najlepszy muzyczny serwis streamingowy.


@mateluszwajhe: Akurat Spotify to kiepski przykład, o ile dobrze pamiętam to zaczęli zarabiać po 13 latach, a teraz chyba znowu jadą na stracie xD
  • Odpowiedz