Wpis z mikrobloga

Olek Buksa został klientem Piniego Zahaviego. Prawdopodobnie oznacza to transfer za granicę. Źródło podaje że zainteresowane są: Barcelona B, Real Madryt Castilla, Atletico Madryt, Wolverhampton i 2 kluby niemieckie. Kwota odstępnego oscyluje w granicach 5 mln euro. Via. Tomasz Włodarczyk
#wislakrakow
  • 9
  • Odpowiedz
@wypopeq2599: Z jednej strony szkoda bo potencjał na pewno ma olbrzymi, z drugiej prawda jest taka że na dzień dzisiejszy nawet poziom ekstraklasy to dla nie bardzo wysokie progi i sporo wody w Wiśle upłynie nim/jeśli będzie faktycznie mógł stanowić o sile Wisły.

Jeśli faktycznie ktoś za niego wyłoży 5 baniek w europejskiej walucie to byłaby to kwota bardzo, ale to bardzo dobra jak dla nas w kontekście ratowania finansów.
  • Odpowiedz
@BigFeet: Ktoś może się lepiej orientuje, czy taka sprzedaż de facto byłaby ostatecznym ratunkiem dla Wisły i ta raczej nie musiałaby już bać się o brak płynności? Czy może zasadniczo już teraz jest tak, że długi są, ale nie ma widma problemów finansowych.
  • Odpowiedz
@skromny_chlopak: W sumie dawno nie było żadnych info o kryzysie/zaległościach więc można założyć, że jest całkiem ok (w kontekście gotówkowego transferu Frydrycha można nawet założyć, że jest w miarę normalnie).
Długi na pewno są, pytanie jak dużo i jak udało się je rozłożyć, myślę że ~20mln złotych mogłoby zasypać większość zadłużenia.

Mi się jednak marzy, żeby z takich środków po sprzedaży wychowanków Wisła spróbowała w jakiś magiczny sposób wyczarować ośrodek do
  • Odpowiedz
@skromny_chlopak: Z tego co mi wiadomo to płynność jest cały czas tylko przez covid mniej hajsu idzie na spłatę długów. 5 mln euro to prawie wszystkie długi Wisły, więc na pewno wszystkie pożyczki, które generują duże odsetki udałoby się spłacić. Resztę rozłożyć na przyszłe lata i jeszcze trochę kasy by pewnie zostało na bieżące działanie.
  • Odpowiedz
@wypopeq2599:
Prawdę mówiąc to lepiej dla niego samego by było jakby odszedł.
Sytuacja cały czas się powtarza, mówią jaki to wielki talent co rundę, a do 11 przebić się nie może.
Za granicą to jakby się za niego porządnie wzięli, mięśni nabrał to by się pewnie ładnie rozwinął, a w Wiśle samymi treningami to na pewno nie rozwinie się tak jak za granicą
  • Odpowiedz
Dla mnie na ten moment jest ogromnym przeciętniakiem. Główny hype na tego chłopaka jest z tego powodu, ze ma 17 lat i brata bliźniaka, który wyrósł na przyzwoitego piłkarza. Życzę mu jak najlepiej, ale teraz to co drugi z ekstraklasy to super, mega talent (np. białek, kliamala) bo strzeli gola w naszej ogórkowej lidze. Oglądam Wisłę kiedy się da i czasami na żywo i różnicy na plus nigdy nie zrobił po wejściu.
  • Odpowiedz