Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś podpowiedzieć, jak się "czyta" wymagania sprzętowe dla gier? Mam laptopa z procesore Intel Core i7-2630QM CPU 2.00GHz 2.00GHz, RAM 8 GB, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX460M.

Chciałbym sobie kupić np. Fallout 4 albo Wiedźmin 3, a ich wymagania to:
1) Procesor: Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz, Pamięć: 8 GB RAM, Karta graficzna: NVIDIA GTX 550 Ti 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB,

2) Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940, Pamięć: 6 GB RAM, Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870.

Jak mam to rozumieć? Mam procesor i7, a tu są i5, czyli słabsze?
A karta graficzna to po prostu im wyższy numer, tym lepsza? Czy w tym przypadku moja karta nie spełnia wymagań?

#komputery #gry
  • 7
@Katedra_z_chlebkiem: nie można porównywać numerkami procesorów. Stara i7 może być dużo wolniejsza od nowych i3. Karty graficzne też musisz bezpośrednio porównywać, masz starsza generacje niż 550ti, ale za to wyższy model. I GTX460 byłby mocniejszy niż te 550ti, gdyby nie to że to jest laptop i podzespoły są z dopiskom M, czyli przeważnie słabsze niż do stacjonarnego PC. Ogólnie procek może i dałby rade ale karta graficzna będzie cię ograniczać, jeśli