Wpis z mikrobloga

ej wykop! ja rozumiem, że trzeba walczyć z zanieczyszczeniami środowiska itd. ale nie wrzucajcie każdego znaleziska o jakichś śmiesznych 40tonach odpadów na dolnym śląsku xD

Przedstawiam wam giga-odpad, zbiornik poflotacyjny KGHMu "Żelazny Most".

Wszystkie syfy i substancje po wydobywcze z KGHM (wydobycie miedzi), z którymi nie ma co zrobić lądują w sztucznie utworzonym zbiorniku.
Zbiornik znajduje się obok Polkowic #polkowice zaledwie 1.5h drogi od #wroclaw

Podobno obiekt jest widoczny z kosmosu, gołym okiem, ale ja nie byłem nigdy w kosmosie i nie potwierdzam tej informacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ekologia #polska #klimat #ciekawostki

Ofc róbmy wszystko, żeby Polska nie była śmietniskiem europy. Post dodany jako ciekawostka.
elo_ - ej wykop! ja rozumiem, że trzeba walczyć z zanieczyszczeniami środowiska itd. ...

źródło: comment_1604658630AU4WpAR5zypAzS3KKNGpTN.jpg

Pobierz
  • 11
@Jason_Stafford: @Jason_Stafford: Stosują ciecze o odpowiednio dobranej gęstości aby oddzielić skałę macierzystą od drobin zawierających metal, skała płona wypływa na powierzchnię, a fragmenty złoża toną. Ciecze te, to zwykle jakieś organiczne cuda, niezbyt przyjemne dla środowiska. Większość cieczy flotacyjnych jest odzyskiwana, natomiast nigdy nie jest tak, że odpad jest od nich wolny. dodatkowo odpady poflotacyjne zawierają mocno rozdrobione fragmenty skał zawierających metale ciężkie - ołów, cynk, kadm, miedź itd. Z