Wpis z mikrobloga

Pandemia koronawirusa pokazała ilu jest wśród nas ludzi którym wydaje się że są bardziej inteligentni niż myślą. Ignorancja i "chłopski rozum" w ostatnich miesiącach osiągnęły szczyt.

Całe szczęście że ten wirus ma tak mała śmiertelność, bo gdyby zamiast covid była to cholera, ebola czy inna dżuma, to po akcjach typu ( ͡° ͜ʖ ͡°) "podaje dłoń, nie noszę kaganca" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomor byłby niewyobrażalny.

#covid19 #koronawirus #pandemia #maseczki
Heroina340 - Pandemia koronawirusa pokazała ilu jest wśród nas ludzi którym wydaje si...

źródło: comment_1605045324wy89tMUgAleppogooaPxOM.jpg

Pobierz
  • 21
@matkaPewnegoMirka: nawet nie chodzi mi o samą zasadność stosowania maseczek, odstępu w przestrzeni publicznej itd. Ale stosunek jaki ludzie mają do tego. Choćby tysiąc naukowców lekarzy i innych specjalistów 24h na dobę mówiło ludziom w mediach ze to wszystko dla naszego dobra to i tak są jednostki które na "fejsie" będą grzmieć że to wszystko "plandemia i koronaświrus"... Aczkolwiek z każdym kolejnym zmarłym na tą niby "zwykłą grypę" ilość osób którzy
Całe szczęście że ten wirus ma tak mała śmiertelność, bo gdyby zamiast covid była to cholera, ebola czy inna dżuma, to po akcjach typu ( ͡° ͜ʖ ͡°) "podaje dłoń, nie noszę kaganca" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pomor byłby niewyobrażalny.


@Heroina340: a nie wpadłeś na to, że ludzie się tak zachowują właśnie z powodu tego, że jednak ten wirus nie okazał się taki
nie wpadłeś na to, że ludzie się tak zachowują właśnie z powodu tego, że jednak ten wirus nie okazał się taki groźny na jakiego go próbowano wykreować?


@Krupier: No nie wpadłem na to...
Cała ta sytuacja jest nietypowa, nigdy za naszego życia jeszcze nie zdążyła się taka pandemia i mimo wszystko warto jednak w takich chwilach być ostrożnym i stosować się do zaleceń o których mówią nam ludzie mądrzejsi od nas(czytaj
@Heroina340: Nie no, #!$%@?. Rzeczywistość jest nieco inna.
Po pierwsze primo, pojawiła się masa obostrzeń typu zamknięcie lasów, które nie mają sensu.
Po drugie primo, brak zaufania do władzy. Nawet nie chodzi o pis, ale minsiter zdrowia mowi, że maseczki nic nie dają, a potem wprowadza nakaz ich noszenia?? (Można zgadywać dlaczego kłamał, ale to nie jest oczywiste i nieźle obniżyło morale).
W dodatku na wiosnę pojawiło sie info ze JOJOJ
@Trafas: No i zgadzam się z tobą, politycy i Polska telewizja publiczna dała dupy po całości, w wiekszosci to oni ponoszą winę za to co się aktualnie #!$%@?.

Nie zrobili nic żeby przygotować nas na jesień, cały ten czas dawali informacje przeczące sobie.
Sama idea maseczek też jest #!$%@? po całości, te miesiące w ktorych był względny spokój trzeba było wykoszystac na zapewnienie ludziom jak największej liczby ODPOWIEDNICH maseczek--przyszła jesień, a
Teraz to podejście zaczęło się trochę zmieniać, gdy nagle się okazało że jakiś wujek, ciotka, brat dziadka albo teściu nagle umarl na "świrusa", a przecież co roku chorował na grypę i zawsze mu przechodziła, albo jakiś kolega nagle znalazł się pod respiratorem, a przeciez jeszcze tydzień wcześniej piliśmy wódeczkę i mówił że on w tę ściemę nie wierzy. No i nie chorował na nic, cisnienie jedynie miał duże.


@Heroina340: Myślę, że
@Heroina340: Mam kilku takich idiotów na socialach którzy produkują foliarskie wysrywy i twierdzą, że wirusa nie ma. Zwłaszcza jedną kretynkę która ma chyba z 3 dzieci, niegrzeszy inteligencją a o pandemi mogłaby napisać facebookowy doktorat a w opozycji do tego rodzinę w służbie zdrowia i średnio raz w tygodniu historie jak ktoś umarł na wirusa co podobno nieistnieje lub leży w ciężkim stanie pod respiratorem nie mając chorób współistniejących i będąc
@imargam_2137: Sam też bym nie był świadomy ilu ludzi neguje covid, gdyby właśnie nie Facebook, którego niestety założyłem sobie w tym roku. Z ok 200 znajomych których tam mam ok. 10 wrzuca takie "cuda". Z dnia na dzień coraz mniej oczywiście, wiadomo dlaczego. W sumie to wszystkie te osoby łączy to że w realu są przemadrzale i wszystko zawsze wiedzą lepiej.
Wczoraj jeden z takich właśnie znajomych którzy są pewni że
Cała ta sytuacja jest nietypowa, nigdy za naszego życia jeszcze nie zdążyła się taka pandemia


@Heroina340: zdarzyła się. Nigdy wcześniej nie zdarzyła się taka histeria z nią związana.

stosować się do zaleceń o których mówią nam ludzie mądrzejsi od nas(czytaj lekarze, naukowcy, specjaliści, nie mówię tu o politykach bo oni #!$%@? po całości robiąc z tego szopke polityczna). Jeśli ktoś kto ma rozeznanie w sytuacji służby zdrowia mówi mi że powinienem
Krupier - > Cała ta sytuacja jest nietypowa, nigdy za naszego życia jeszcze nie zdąży...

źródło: comment_1605082880yxszLd7v7T6Qp19fX0eVxs.jpg

Pobierz
@Heroina340: Rozumiem, że popierasz lockdown, zamykanie szpitali, nie przyjmowanie pacjentów z innymi chorobami niż Covid i zakaz interakcji międzyludzkich i przyjemności?

Zobrazuje Ci trochę - w październiku umierało 5000 nadmiarowych osób (nie przyjeżdżające karetki do udarów, zawałów, nie leczone nowotwory). Podoba Ci się ten stan zamordysto?
Rozumiem, że popierasz lockdown, zamykanie szpitali, nie przyjmowanie pacjentów z innymi chorobami niż Covid


@wladyslaw-krakowski: kto ci tak powiedział? Pisałem gdzieś coś takiego?

Owy lockdown już się praktycznie dokonał, oprócz chodzenia do pracy i spozywczaka nie mamy już nic, nie wiem co oni jeszcze chcą zamykać, chyba jedynie nas w domu.

Podoba Ci się ten stan zamordysto?


Oczywiście że mi się nie podoba, ale mógłbyś wrzucić jakieś dane na te 5k
@Heroina340:

Owy lockdown już się praktycznie dokonał, oprócz chodzenia do pracy i spozywczaka nie mamy już nic, nie wiem co oni jeszcze chcą zamykać, chyba jedynie nas w domu.


Szczęśliwie, można spotkać się jeszcze z rodziną czy znajomymi w domu i możesz się przemieszczać, np. na wycieczki, więc nie ma finalnego lockdownu

Oczywiście że mi się nie podoba, ale mógłbyś wrzucić jakieś dane na te 5k nadprogramowych zgonow. To że służba
Rozumiesz, że to Niedzielski i jego procedury nakazały odwołać planowane zabiegi i znacznie ograniczyć dostępność szpitali dla pacjentów niecovidowych?


@wladyslaw-krakowski: No i zawsze wrócimy do punktu wyjścia: polski rząd to #!$%@? cyrk, a służba zdrowia to tragikomedia, bez względu na to czy te 5000 nadprogramowych zgonów w październiku to realna liczba czy też rzuciłeś taką bez poparcia statystykami.

Maseczka na "mordzie" przez 10 h w pracy i transporcie nie pomoże nikomu.