Wpis z mikrobloga

Jak wygląda zamawianie okien xD? Bo jestem po dwóch wizytach u sprzedawcy i nadal nie bardzo czaję jak się za to zabrać.

Najpierw przygotowali mi ofertę wstępną na bazie projektu. Jednak otwory w murach mają dodatkowo narzucony naddatek przez murarza (+5 na wys. i +4 na szerokości). Więc okna mogą mieć inne wymiary o te kilka cm.

Mogę podpisać umowę z dostawcą, który oferuje również montaż na bazie tej oferty wstępnej, a oni mi wymierzą otwory i zrobią okna na konkretne wymiary? Czy za takie okna np. 1499x1448 płaci się więcej jak za 1500x1450 xD?

#budujzwykopem #budownictwo #mieszkanie
  • 11
@Iskaryota koniecznie pomiar przed końcową oferta. Powinni sobie odjąć luz montażowy i zmierzyć faktyczny wymiar okna. Przed podpisaniem umowy sprawdź pomiar jeszcze raz sam bo błędy mimo wszystko się zdarzają nawet w dobrej firmie. Jeżeli decydujesz się na montaż z taśmami otwór okienny powinien być przygotowany, wyrównany więc weź to pod uwagę przy pomiarze oraz dogadaj kto ma to zrobić. Jeżeli w kuchni parapet ma być równo z blatem to sprawdź dwa
Ustal jak zamierzają osadzać drzwi balkonowe czy tarasowe bo w internecie często widać fotki jak takie drzwi wiszą na klinach lub czymś i ekipa tak zostawia żeby właściciel sobie podmurował. Lepiej od razu zamówić poszerzenie z PVC.


@szkkam: Dzięki za rzeczową pomoc, ale mógłbyś powiedzieć o co chodzi z tymi poszerzeniami? Montaż ma być ciepły, a okno tarasowe HS ma być posadzone na takim styrodurowym profilu. To o to chodzi?
Pobierz Iskaryota - > Ustal jak zamierzają osadzać drzwi balkonowe czy tarasowe bo w internec...
źródło: comment_1605094006VBzgFp4oXjds0uSIJlNR8j.jpg
@ThorPL: będą ciepłe parapety i montaż na takiej klinerytowej wkładce. Zamiast taśm paroprzepuszczalnych będzie jakiś inny system na taśmie rozprężnej i uszczelce w płynie, coś takiego.

Za sam montaż wybule kilka tysi, ale przekonał mnie on bardziej niż standardowy "ciepły montaż" robiony przez Pana Stasia na szybko, którą później zerwie ociepleniowiec.
to rob tez wszedzie poszerzenia i cieple parapety!


@ThorPL: @Iskaryota: ciepłe parapety nie mają sensu. Lepiej zrobić podstawę okna na klinarycie/purenicie lub innym materiale a od strony zewnętrznej można spokojnie dociągnąć ocieplenie i zrobić taki kąt jaki potrzeba. I tak należy dodatkowo uszczelnić powierzchnie pod parapetem. Usczelka rozprężna pod okno i tak musi być, od wewnątrz i zewnątrz obecnie stosuje się dość często folie w płynie zamiast taśm ale nie