Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PlonacaZyrafa: skanują też średni ale drogo wychodzi.
Na 35mm nie robię już w ogóle od dawna. Ale w sumie to teraz naszło mnie żeby sprawdzić jakość skanów średniego formatu bo znajomy ma lab i proponował testy, kupił przystawkę do maszyny i nikt prawie nie korzysta xd
@Dolan: z ciekawosci, wiesz na jakim sprzecie skanują?

Nie korzystają, bo drogo, drogo, bo trwa wieki....

Mam dostep do skanera hasselblada w zasadzie za darmo ale trwa to tak długo, że ostatnio siedziałem w klubie fotograficznym do 2 rano skanując 2 rolki xD. Wiec próbuje sobie sklecić coś wygodnego w domu co mi bardziej będzie pasować do workflowu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PlonacaZyrafa: nie kojarzę, na powinno noritsu ale nie wiem jaki model. Hasselblad działa na takiej samej zasadzie jak nikony? Nigdy nie zgłębiałem tematu, cena jest abstrakcyjna xD
@Dolan: kupiliśmy nasz za ok 3000 pln ale to było kilka lat temu, teraz przyszła znowu „moda” na analoga i wszystko skoczyło cenami w kosmos...

Tak, podobny jak Nikon, tylko „wygina” trochę negatyw żeby uniknąć zagięcia.

Nie milem nigdy skanu na Noritsu ale to ponoc klasa... ale maszyny gigantyczne, zupelnie sie nie nadaja do skanowania w domu.

Robiłem tez trochę próby robiąc zdjęcia negatywów, ale wtedy brakowało mi usuwania kurzu i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PlonacaZyrafa: czekaj, to ja chyba żyłem w alternatywnej rzeczywistości jak kilka lat temu kupiłeś hasselblada za 3k, kojarzę ceny raczej pięciocyfrowe xD