Wpis z mikrobloga

Mirki, ktoś orientuje się w upscalerach do PS2?
Podłączyłem pod telewizor tą ps2 używając cinchów, ale obraz jest nie do zniesienia, oczy bolą po pół godziny (_ )
Dowiedziałem się, że najlepiej OSSC lub Frankencośtam, ale nie widzi mi się wydawania prawie 1k zł na konsole która nie jest warta nawet 200zł na dzisiaj.

Widziałem że niektórzy polecali https://archiwum.allegro.pl/oferta/konwerter-scart-hdmi-speaka-i6630038393.html lub inne urządzenia firmy "Speaka", ale niektórzy całkowicie je hejcą.
Ktoś zaznajomiony z tematem pomoże z wyjaśnieniem albo kupił upscaler który robi robote i nie kosztuje aż tyle? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#konsole #ps2 #retrogaming
WilczekCK - Mirki, ktoś orientuje się w upscalerach do PS2?
Podłączyłem pod telewizo...

źródło: comment_1605169038KbQP5KHFIkAvQB4iPqsIsF.jpg

Pobierz
  • 19
@WilczekCK:
Jeśli chcesz po prostu pograć na oryginalnym sprzęcie nie wydając majątku, to kup sobie ps2hdmi (chociaż nie spodziewaj się cudów). Kostka z twojego zdjęcia została zaprojektowana pod inne zastosowania i z uwagi na spory średni lag (test na filmiku poniżej) nie nadaje się do grania.
fidelxxx - @WilczekCK: 
Jeśli chcesz po prostu pograć na oryginalnym sprzęcie nie wy...
@WilczekCK:
Twoim problemem jest niestety fakt, że chcesz ukręcić z gówna bat.

Jeśli chcesz dobry scaler z linemultiplierem i zerolagiem, niestety nie obejdzie się bez zakupu OSSC.

Inne scalery, np. ultradrogi i niedostępny już chyba Framemeister (swego czasu uznawany za wyznacznik jakości wśród retrograczy na zachodzie), chiński noname brandowany przez conrad.de jako "Speaka" (który cholera wie czym jest, patrz rewizje płytki na focie poniżej; źródło: strefapsx) czy niebrandowane noname'y w stylu
fidelxxx - @WilczekCK: 
Twoim problemem jest niestety fakt, że chcesz ukręcić z gówn...

źródło: comment_1605174978SOr8IoGaudvaJEfkYHAKlJ.jpg

Pobierz
Ale same przejściówki PS2 > HDMI nie podniosą w żadnym stopniu rozdzielczości, prawda?


@WilczekCK: TV powinien sam z siebie upscalować sygnał odbierany przez HDMI. Ja podłaczałem Nintendo Wii przez przejściówkę Wii2HDMI i obraz był nieporównywalnie lepszy niż przez gniazda analogowe (nawet RGB).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tesseract: Ale to o czym mówisz to nie jest żaden upscaling tylko zwyczajna czystość obrazu wynikająca z zamiany złącz analogowych na cyfrę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tesseract: Do upscalingu musi być specjalne urządzenie i dla jednej konsoli nie ma sensu takowego kupować, bo to wydatek rzędu 1000 zł
@NoNAnt5: SCARTem nie próbowałem, jedynie cinchami - gdzieś miałem przejściówkę chinch -> scart, zobaczymy czy da jakiś efekt.

@zdupydomordyzaury Zamówiem kabelek, zobaczymy jaka będzie to różnica, odezwę się.

@Tesseract, @622xc
To zadziała w przypadku chinchów? Z resztą, używam starego LG z 2012 roku, dopóki działa to nie mam potrzeby zmieniać (SMART TV troche brakuje, ale chromecast też git ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

I takie nowe
@622xc: dajcie juz spokoj z tym ciezko i ciezko, mam tanie kable i dramatu nigdy z nimi nie mialem no to co jakis telewizor mam specjalny? a te hdmi to teraz na ali takie grosze kosztowalo, troche lepsze ma przelacznik jeszcze komponent/kompozyt jakby co