Wpis z mikrobloga

@hegemonic: próg nie jest sztywny, jest określona liczba miejsc i mniej więcej tyle osób się dostaje. Kilka lat temu kiedy nie było tylu chętnych to faktycznie dostawał się każdy kto chciał, teraz już raczej tak nie jest. W praktyce trzeba mieć raczej więcej niż to 45% bo jest to próg zaliczenia egzaminu licencjackiego, który ludzie z mimu piszą na koniec licencjatu, a który jest tym samym egzaminem co wstępny więc automatycznie
@hegemonic: Próg nie jest sztywny. 45% to po prostu miejsce odcięcia, poniżej którego nie wpuszczają na drugi stopień nawet jeśli zostały jeszcze wolne miejsca. Tak było np. w tym roku we wrześniu. Egzamin wstępny pisało 40+ osób, praktycznie dla wszystkich byłoby miejsce na studiach (po rekrutacji czerwcowej było zajętych bodajże 60 ze 100 miejsc), a weszła tylko dwudziestka, bo pozostali mieli poniżej 45% z egzaminu wstępnego.

Oczywiście może też zdarzyć się
@hegemonic: Nie ma, przynajmniej nie było, jak ja szukałem. Kiedyś był jeszcze jeden w jakimś dziwnym miejscu głęboko na stronie MIM-u, ale teraz go już nigdzie nie widzę. To powiedziawszy, ten przykładowy egzamin jest reprezentatywny jeśli chodzi o poziom, zakres i charakter pytań. (W szczególności piszę o tym dlatego, że w miarę pamiętam ten usunięty test oraz dwa kolejne, które pisałem osobiście).

Jeśli nie jesteś z MIM-u, to koniecznie podszkól się