Wpis z mikrobloga

Widziałem kiedyś badania, z których wynikało że poglądy prawackie i konserwatywne z reguły nabywa się z wiekiem (podeszłym). To chyba pochodna zidiocenia i infantylizacji starszych osób.

Ale tak z innej beczki, uderzyła mnie teraz pewna myśl. Czy kojarzycie w tym towarzystwie konserwatywno-nacjololo jakichś ludzi naprawdę kreatywnych? Fajne zespoły muzyczne, twórców gier, malarzy, poetów, copywriterów, wziętych pisarzy, itd.?

Czy nie jest przypadkiem tak, że ugabuga, chłopcy co rusz protestują przeciwko kulturze z drugiej strony, bo nie mają swojej i nie bardzo jest się czym zająć? W sensie, że prawacy są tak wyjałowieni z kreatywnego myślenia, że chcąc nie chcąc, muszą słuchać lewackich kapel, oglądać seriale na lewackich serwisach streamingowych, czytać lewackie komiksy, grać w lewackie gry i komunikować się przez portal lewaka i Żyda w jednym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazprawakow #bekazpisu
  • 49
@Gorejacy_krzak_agrestu też mam to wrażenie, że prawicowcy są zamknięci na kulturę, nie znam żadnego prawicowego tworcy. Pamiętam jak mój #rozowypasek #!$%@? się na fb z prawakami pod obrazem sikającej kobiety który poszedł za 150k pln, nie dźwignęła argumentów "nie powiesiłbym sobie tego w salonie".
@arysto2011 jako kontrprzykład podam rodzinę mojego #rozowypasek jak i ją samą, bogata klasa średnia, a mają lewicowe poglądy.
Lewicowe poglądy to wg mnie głównie otwartość na innych ludzi
@Front: Oddając sprawiedliwość drugiej stronie:
- polscy pisarze SF są często zafiksowani na tematy antyunijne, antyokrągłostołowe proliferskie i podobne z zestawu (Piekara, Ziemkiewicz),
- prawaki mają kilka styli muzycznych i niby-kultowych zespołów, grających z reguły podróby lewackich zespołów. Jest RAC czyli #!$%@? domokulturowy rock, jest NSBM czyli czerstwy black z piosenkami o eksterminacji Żydów, jest hatecore czyli podróba hc. Zasadniczo beka, zwłaszcza jak się poczyta, że ktośtam w podobno kultowym zespole
@arysto2011: Ano, nie trzeba. Ale zasadniczo rozmawiamy o tym, czy konserwy, ekstremalne prawaki i naziole mają choćby zalążek czegoś, co by można było uznać za scenę artystyczną, czy kulturę. Póki co, ja nie kojarzę i współdyskutanci nie pomagają. Ale możesz Ty. Czego słuchają Ci prawicowi bogacze? Wszebąda? Honoru? Chodzą do teatru na jakieś ambitne prawackie spektakle o tym, że geje niszczom cywilizacjem? Z lampką wina przechadzają się po galeriach sztuki, oglądając