Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu założyłam swoją firmę - jednoosobową, zajmuję się projektowaniem ogrodów. Doprowadził do tego w pewnym sensie #wykopefekt.

Rok temu napisałam na wykopie wpis o tym, że pewne biuro architektury krajobrazu chciało mnie zatrudnić "na czarno". Ogólnie sytuacja na rynku pracy w tej branży nie jest ciekawa, a dominuje podejście do biznesu typowego janusza. Mireczki w komentarzach utwierdziły mnie w przekonaniu, że tak pracować się nie godzi. Jednocześnie wpis trafił do gorących, kilku Mireczków odezwało się do mnie i zamówiło projekt ogrodu, zaczęłam je tutaj publikować i zyskiwać kolejnych klientów, w międzyczasie wpadały też jakieś zamówienia poprzez ogłoszenie na olx, homebooku, przez moje social media... No i tak się stało, że w październiku mogłam otworzyć firmę.

Taka praca otworzyła mi też oczy na perfidne januszostwo jakie tkwi w oferowaniu pracy "na czarno", bo istnieje mnóstwo różnych sposobów na zatrudnienie kogoś. Dlatego składam #oswiadczenie że nigdy nikogo nie "zatrudnię" na czarno ani nie będę przyjmować studentów na bezpłatne praktyki - za pracę należy się szacunek i wynagrodzenie.

Pic rel to projekt ogrodu, nad którym właśnie pracuję, a w komentarzach wizualizacje.
Można życzyć mi powodzenia w utrzymaniu firmy gdy skończy się mały zus ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#architektura #ogrodnictwo #projektowanie #budujzwykopem
kjut_dziewczynka - Miesiąc temu założyłam swoją firmę - jednoosobową, zajmuję się pro...

źródło: comment_16052908161yx7OUCAD7Lmgdtj2CCaZQ.jpg

Pobierz
  • 198
@czykoniemnieslysza: głównie ze swoich studiów - studiowałam Architekturę Krajobrazu i o ile mogę tym studiom wiele zarzucić, tak o roślinach uczyli nas pierwsza klasa. Polecam też katalogi roślin wydawane przez Związek Szkółkarzy Polskich. Jeśli chodzi o to, jakie rośliny dobrze ze sobą rosną to ja czytam publikacje dotyczące fitosocjologii i z tego wyciągam wnioski
@kjut_dziewczynka a ja mam pytanie co do samej pielęgnacji. Pisałaś że wiedzę czerpiesz z publikacji i studiów. Jak to się odnosić do tych wszystkich stron www typu murator, i innych portali z ogrodami. Czy tam wiedza jest fachowa czy raczej pisane z dupy?