Wpis z mikrobloga

Mirki w tamtym roku #1111aliexpress bezproblemowo. W tym roku jeden z zakupów to telefon od #xiaomi.
W dniu 11.11 po zakupie dostałem nr DHL i do chwili obecnej nic się z paczką nie dzieje. Pierwszy i ostatni status to "DHL elektronicznie otrzymał dane przesyłki". Telefon miał zostać wysłany z polskiego magazynu. Oczywiście pod spodem napis "3 dniowa dostawa". Dodam jeszcze że zakupu dokonałem od Xiaomi mi store sklepu który ma tysiące zamówień, 800k obserwujących, pozytywne opinie i ogólnie wiadomo że to nie posłucha.
I teraz tak: status od 11.11 nic się nie zmienia. Napisałem dziś rano kiedy zostanie wysłana paczka, wiadomość do chwili obecnej nie odczytana. Kolejna dziwna sprawa to kiedy wchodzę w zamówienie i wybieram ten zakup jest oczywiście śledzenie chińskie. I tam 11.11 rano zaraz po zakupie już były statusu z dnia 12.11. typu "paczka wysłana z magazynu".
Moje pytania do tych bardziej ogarniętych w handlu z chińczykami. Czy to jest normalne odnośnie tych statusów wysyłki? Czy oni serio mają taki zapierdziel i ta paczka ma prawo zostać później wysłana? To po co piszą że 3 dniowa dostawa? A może Xiaomi wali w chooja i to jest wysyłka z chin a dla picu jest że z Polskiego magazynu? Czytałem że tak nie które firmy potrafią.
Na razie i tak pozostaje czekać ale już jestem lekko rozczarowany chociażby tym że 3 dni robocze minęły a paczki jak nie było tak nie ma. To nie odpisywanie też nie najlepiej świadczy. Wystarczyłoby napisać że są mega zawaleni robotą ale wszystko jest ok...
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ahariel: miałem cały czas taki status: DHL elektronicznie otrzymał dane przesyłki (szczoteczka) i dzisiaj dopiero się zmienił, że kurier otrzymał do doręczenia. Szczoteczka już w domu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może DHL ma problem ze śledzeniem.