Wpis z mikrobloga

Będzie długi wpis, ale jak się dziwicie, skąd takie liczby #koronawirus w #polska, to już wam wyjaśniam. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Zacznijmy ode mnie (26 lat):
- gorączka 3 dni na poziomie od 37.8 do 39°C, zbita samodzielnie ibupromem między 30.10 a 2.11 (weekend, przychodnia nieczynna).
- przy gorączce silna potliwość, kilka razy dziennie zmieniałem piżamę i pościel
- uporczywy, duszący kaszel już 3 tydzień
- w pierwszym tygodniu L4 (02.11) lekarz zalecił Gripex Hot do picia i nic więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°), drugi tydzień L4 oczywiście antybiotyk, który nic nie dał, a dzisiaj na trzeci tydzień L4 dostałem wdechy (kortykosteroidy), które i tak biorę od momentu zachorowania, dzięki za nic!
- osłabienie, brak apetytu, schudłem 4 kilo w 6 dni przy BMI 24.9
- 3 tygodnie na L4, muszę dzwonić co 5 dni

BRAK SKIEROWANIA NA TEST NA COVID-19

Różowy pasek (23 lata):
- brak węchu i smaku przez tydzień
- dyskomfort przy oddychaniu, uczucie niepełnego wdechu
- ból w okolicach klatki piersiowej/mostka
- ból stawów i mięśni
- osłabienie, brak apetytu, schudła 3 kilo w tydzień przy BMI 21.6

BRAK SKIEROWANIA NA TEST NA COVID-19

Mój tato (67 lat), najcięższy przypadek:
- zwijał się z bólu mięśni, stawów, kości w nogach przez bite 10 dni, przez ten czas nie mógł spać (max godzina dziennie), wył i płakał z bólu jak nigdy w życiu, nic chociaż trochę nie pomagało
- od lekarza rodzinnego dostał antybiotyk, po którym miał zapalenie żołądka (już po 2 dawce), L4 na tydzień
- skończyło się na prywatnej domowej wizycie lekarza, L4 wydłużone do 20.11, dostał zupełnie inny rodzaj antybiotyku, steryd na ból, do tego baclofen/karbamazepina/amitryptylina, które bierze od lat na neuropatię, stale bierze tabletki na nadciśnienie i hormon tarczycy, no i powoooli wychodzi z tego, dzisiaj pierwszy raz od długiego czasu samemu poszedł do toalety i zjadł coś więcej, niż kromkę chleba z masłem, to jest sukces!
- ostry kaszel
- wymioty
- niesamowite osłabienie organizmu, spowolniona mowa, porusza się bardzo wolno, schudł 3 kilo przy BMI 21.5, stał się wrakiem człowieka w 2 dni

BRAK SKIEROWANIA NA TEST NA COVID-19

Moja mama (55 lat):
- kaszel
- brak apetytu, osłabienie
- mieszka razem i opiekuje się chorymi z powyższymi objawami

BRAK SKIEROWANIA NA TEST NA COVID-19

Generalnie mieliśmy nieciekawą sytuację. Mama płakała 2 dni, bo nie sądziliśmy, że tato z tego wyjdzie. Na razie jesteśmy ostrożni, jest poprawa, oby tylko nic się nie zadziało u niego z oddychaniem, bo takowych objawów nie ma. Teleporada, NFZ? Nic z tego. W zeszłym tygodniu nasz lekarz rodzinny wziął urlop, tym samym brak wolnego miejsca na teleporadę od wtorku 10.11 do piątku 13.11. Przychodnia zamknięta na klucz. Wizyt domowych nie ma. Skończyło się na prywatnej wizycie lekarza w domu, wszystkie leki i tak na 100%. Po co my płacimy od lat ten NFZ, to ja nie wiem. Nawet gdyby coś się zadziało innego, to w naszym mieście szpital zamknął przyjęcia dla nowych pacjentów na oddziałach m.in. chirurgii, otolaryngologii, neurologii, położnictwa i ginekologii, psychiatrii i kilku innych - już kilka tygodni temu!

Co więc trzeba zrobić, żeby dostać takie skierowanie na test? Chyba trzeba codziennie prosić o to lekarza na teleporadzie i mieć wszystkie powyższe objawy naraz. Wiadomo - leku na to nie ma, ale nie ma co liczyć na pomoc. Trzeba prywatnie szukać dobrego lekarza, który przyjdzie, zbada, przeprowadzi wywiad, wysłucha historii choroby i dobierze leki. Prawdopodobnie tak też uratowaliśmy życie mojemu tacie.

A czy Fogiel dopisze nas do tabelki? No nie dopisze. I testów też nikt nie zrobi.

#covid19 #gorzkiezale #nfz #sluzbazdrowia #medycyna
  • 14
Co więc trzeba zrobić, żeby dostać takie skierowanie na test?

@red7000: Zmienić rodzinnego jeśli jest taka możliwość, bo to jakiś kretyn. No chyba, że są w Polsce przychodnie gdzie kierownictwa zabroniły lekarzom kierować na testy - no, ale na to nie poradzisz. Różne partyjniackie interesy się u nas kręci na cudzym nieszczęściu...
@red7000: Kurde opie zmień lekarza.. Ja przy objawach typu twojej różowej oprócz węchu i smaku który mam dostałem z automatu test na koronawirusa. A jeśli to nie pomoże pisz do NFZ bo to jest parodia to co piszesz.. Zdrowia dla twoich rodziców dla ciebie i różowej! ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@xiv7

@red7000

Gówno prawda. Myślisz, że ja miałem wszystkie objawy? Nope. Brak gorączki 38 i wyżej. Maks jaką miałem to 37.6, kaszel był a raczej nie był.. Węch smak normalnie, biegunka, ogólne zmęczenie i duszności. No i potworny ból części pleców, to znaczy na dole. I ból wręcz rwanie nóg na dole, jakby mi ktoś mięso z nóg rwał. Ot moja lista objawów. I co? Z miejsca dostałem bez żadnego problemu, jak