Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki, mam takie pytanie. Jakoś półtora miesiąca temu była głośna sprawa, gdzie jedna z aktywistek ze Stop Bzdurom została wrzucona na tory tramwajowe i tylko dzięki szybkiej reakcji maszynisty uniknęła śmierci (tramwaj ma motorniczego, a nie maszynistę, ale może jakiś maszynista wracał do domu po pracy tym tramwajem). Dla mnie to oburzające, że można ot tak posunąć się do próby morderstwa bezbronnej osoby, bo ma inną orientację seksualną i rozpoznawalny pyszczek, ale Lu wykazała się większą cierpliwością i tolerancją, postanowiła nie zgłaszać sprawy na policję.
Pech chciał, że Lu nie lubi się za bardzo z Ordo Iuris i oni na złość jej zgłosili zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Czy wie ktoś, czy udało się znaleźć sprawcę tego ataku albo chociaż jakieś poszlaki, nagrania, świadków itd? Moim zdaniem cała sprawa to okrutny skandal i bardzo bym chciał, żeby agresor zasłużenie trafił za kratki.

#lgbt #neuropa #stopbzdurom #lustopbzdurom #bekazlewactwa
Pobierz MarcinBachleda - Czołem Mirki, mam takie pytanie. Jakoś półtora miesiąca temu była gł...
źródło: comment_1605601900GAQHXxVmWDPluM1G16wEQP.jpg
  • 37
warto wyjaśnić również 200k plnów ze zrzutki zorganizowanej dla ww


@wojcir: Tak działa wolny rynek - każdy może wpłacić na dowolną zrzutkę.

Przy czym przy takim rozgłosie to dziwne, że żaden motorniczy nie pamięta żeby ratował dziewczynę przed morderstwem. A jeśli miejsce i czas incydentu są znane to da się zawęzić listę możliwych tramwajów do kilkunastu, góra kilkudziesięciu
@MarcinBachleda: brawo za wytrwałość i nagłaśnianie tej sprawy, tutaj pozwolę sobie jeszcze zostawić wyjaśnienia czemu aktywistki ze Stop Bzdurom nie zgłosiły tej sprawy na policję.

Pytacie: czy sprawa została zgłoszona na policję? Nie. Aktywistki są systemowo represjonowane przez policję - jest absurdalne, śmieszne i głupie oczekiwać od nas, że będziemy prosić ją teraz o pomoc. Policjanci to ludzie, którzy działają na zlecenie partii rządzącej i w ciągu ostatnich miesięcy masowo wyłapywali