Wpis z mikrobloga

@miboy: Oh dzięki, przeczytałem cały artykuł. Jest świetny lecz mam mały problem z tym językiem.

Apke pobrałem stąd: https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

Wersja 5.8.3863098

Wersja wtyczki robota to 147
model voimi.vacuum.v7
wersja oprogramowania robota to 3.5.3
0047

Uruchomiłem ręcznie i on nadal po chinsku :<

Kolejna sprawa to problem z dywanami. Skąd masz opcje "Set carpet mode to 2". Odpalałem robota i w trybie mop i w trybie podwójnym jak i w samym
@miboy: Ciekawa sprawa. A jak z tym wykrywaniem dywanów. Dywany mam dosyc duże i gęste i dziwne, że ich nie wykrył. Jak widać na screenie wyżej nie mam takiej opcji jak SET Carpet MODE.

Gdzies widziałem, że w roborock s50/55 jest w ustawieniach opcja "enable carpet mode"
@ibeafraidi: no to było dostępne też na początku, u mnie po tym zabiegu trochę bardziej włączał moc na dywanie, jednakże przeszkadzał mop, dlatego na tym dywanie jedynie radzi sobie Viomi se którego mam ale i tak średnio, więc wolę raz na kilka dni wziąć ręcznego a tam zrobiłem obszar wyłączony z odkurzania
@miboy: Tak. Chyba też tak będe musiał zrobić bo robiłem test i z mopem na dywanie nie daje rady się obracać więc poprostu będę robił tak, że ustawie scene mopowania na obszar bez dywanów i wtedy będę zakładać mopa a jak nie będzie mopowania to obszar bez obszarów zakazanych. Bo chyba tak się da? :D