Wpis z mikrobloga

Czy do podłączenia laptopa po kabli HDMI - Display Port będzie działać obraz? Kupiłem dość tani kabel będący przejściówką z HDMI do DP, ale niestety na monitorze nie daje żadnego obrazu, sprawdzałem to na dwóch różnych laptopach. Monitor pokazuje najpierw że coś jest podłączone po Display Port, potem że do HDMI i następnie brak sygnału. Nie jestem w stanie zweryfikować po której stronie leży przyczyna, czy wadliwy port w nowym monitorze, czy kabla. Na szybko sprawdziłem w sieci i okazuje się że niby powinienem mieć kabel z konkretnym kierunkiem HDMI - DP i dodatkowo zasilaniem po USB? Nie jestem tego pewien i czy ktoś mógłby to potwierdzić? Poniżej zamieszczam zdjęcie poglądowe jak mniej więcej wyglądają końcówki.

#kiciochpyta #komputery #informatyka #pcmasterrace #laptopy #grafika
Pobierz hivonzooo - Czy do podłączenia laptopa po kabli HDMI - Display Port będzie działać ob...
źródło: comment_16056475995eKQFWl5ArfBzrMwecwG2d.jpg
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hivonzooo: Przerabiałem temat próbując podłączyć Xboxa do starszego monitora - taki kabel będzie działać tylko w przypadku, gdy źródło będzie podpięte DisplayPortem, a wyświetlacz pod HDMI. W drugą stronę potrzebna jest wspomniana przejściówka z osobnym zasilaniem, która jest niestety dość droga. Udało mi się załatwić problem kupując przejściówkę HDMI - DVI - jeśli masz możliwość z takiej skorzystać, to kosztuje grosze.
@hivonzooo: W tanich kablach kierunek konwersji może mieć znaczenie, ale na pewno nie wymagane jest zewnętrzne zasilanie, te może być wymagane jak zmieniasz sygnał analogowy na cyfrowy lub cyfrowy na analogowy, ale w przypadku gdzie tu i tu jest sygnał cyfrowy, a tak jest w przypadku HDMI i DP, zewnętrzne źródło zasilania nie jest potrzebne.
@mydave04: Mam w nowym monitorze trzy porty - 1xVGA do starego laptopa, 1xHDMI pod PS3 i 1xDisplayPort i chciałem na to przeznaczyć nowy laptop z HDMI, żeby nie musieć przełączać kabli i przy nim co chwilę grzebać. W ten sposób będę miał obłożone wszystkie trzy porty. Znasz jakieś sensowne przejściówki z HDMI na DP? Nie mam niestety DVI.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hivonzooo: Po zapoznaniu się z tematem odpuściłem jakiekolwiek szukanie, bo przejściówki kosztowały około stówy, a była to połowa ceny monitora. Pojawiały się we większości dużych sklepów z elektroniką, więc pewnie znajdziesz.