Wpis z mikrobloga

454 + 1 = 455

Tytuł: Głową w dół
Autor: Michał Gacek
Gatunek: kryminał
ISBN: 9788395467738
Ocena: 5/10

Książka ta czekała na mnie na półce od 2019 roku kiedy mój brat przywiózł mi ją z Krakowskiego Festiwalu Amatorów Strachu, Obrzydzenia i Niepokoju (KFASON). Szczerze wcześniej nie słyszałem o autorze tej powieści, więc w końcu nadszedł moment zapoznania się z jego twórczością. Akcja "Głową w dół" rozgrywa się w Krakowie lat 30, gdzie grupa przyjaciół zainteresowana ezoteryką, a konkretniej spirytualizmem, tworzy pewnego rodzaju klub. W celu weryfikacji swoich poglądów i przekonań zapraszają do miasta młodą Żydówkę będącą rzekomo medium, co zbiega się w czasie z morderstwem, które chcą rozwiązać klubowicze. Czytając ten kryminał od początku miałem wrażenie, że główna akcja książki skupiona jest wokół ciągłych libacji głównych bohaterów ze względu na hektolitry alkoholu, różnych rodzajów, przelanych na jej stronach. Tak jakby w naprawdę nieśmiesznym żarcie omylnie rozumieli pojęcie spirytualizmu. Moim zdaniem zagadka kryminalna nie jest tu złożona, a akcja czasem sprawia wrażenie szarpanej i niespójnej. Autorowi na plus trzeba przyznać oddanie klimatu tamtych czasów czyli wszechobecnego napięcia (tak jakby ludzie przewidywali kolejną wojnę) czy podziały między klasami społecznymi i tarcia między nimi. Warto też zwrócić uwagę przyciągającą wzrok szatę graficzną okładki. Ze względu na swoją objętość (niecałe 300 stron) książka ta nadaje się idealnie do zabrania jej i przeczytania ze sobą podczas dłuższej podróży np. pociągiem.

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
Mfalme_Kitunguu - 454 + 1 = 455

Tytuł: Głową w dół
Autor: Michał Gacek
Gatunek: krym...

źródło: comment_1605696853kuUbNSMPSGGTMdx25A1REm.jpg

Pobierz
  • 1