Wpis z mikrobloga

Hej mirasy. Kupiłem sobie słuchawki SPC Gear viro plus i mam pewien problem. Po podpięciu przez USB małej karty dźwiękowej (chyba to jest karta) a do niej słuchawek przez jacka Windows nie może rozpoznać tego urządzenia USB. Jest to o tyle dziwne że na początku przez jakieś dwie godziny działało poprawnie a potem lipa.

Po podpięciu do innego kompa działa ok.

Słuchawki podpięte bezpośrednio jackiem do kompa też ok.

Pomoże ktoś? ()

#komputery #elektronika #sluchawki
  • 34
@plussix na wszystkich portach to samo. Kartę odinstalowalem jak i pozostałości po tych urządzeniach usb niewidocznych. Sterowniki aktualne że strony SPC
@Tymian Tak, na drugim kompie z innymi słuchawkami działa. Na tym na którym występuje problem żadne słuchawki nie działają bo nie wykrywa karty.

Dodam jeszcze do mojego poprzedniego komentarza, nie zainstalowałem sterowników od SPC tylko ich oprogramowanie. W instrukcji podają że sterowniki instalowane są automatycznie przez Windows
@bialy100k na telefonie nie grają bo na tel gniazdo Jacka jest w agonalnyn stanie (od dłuższego czasu bezprzewodowych dousznych używam :D) ale jak wepne same słuchawki bezpośrednio do kompa (bez dźwiekowki) to śmiga.
Karta taka jak z obrazka, nic nie lata w środku, wygląda raczej solidnie.

Zależy mi żeby ogarnąć tę kartę bo wtedy oprogramowaniem mogę częstotliwości dostosować
Kawruk - @bialy100k na telefonie nie grają bo na tel gniazdo Jacka jest w agonalnyn s...

źródło: comment_1605802320XRoKLtxdSBueRz3GPFd58O.jpg

Pobierz
Zrobiłem reinstall sterowników realteka od asusa i karta wstała. Dzięki za wszystkie odpowiedzi ( ͠° ͟ل͜ ͡°)( ͠° ͟ل͜ ͡°)( ͠° ͟ل͜ ͡°)
@Kawruk: mi się czasem wiesza, nie wykrywa mikrofonu ale poza tym jest gicior,
chciałem mieć kartę na usb bo mam podpięte głośniki 5.1 i przy dodatkowych 2
wpiętych jackach miałem duże zakłucenia,
a co do karty, poczekam jescze trochę podnad rok i pomyślę nad gwarancją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Hejka mam ten sam problem przez aktualizację Windowsa przestało mi wykrywać te słuchawki i nie wiem co mam robić jakie sterowniki powinienem przeinstalować ? Bo mam sterowniki NVIDIA i Realtek i jeszcze jakieś USB Audio Class 1.0 and 2.0 (Poradziłby ktoś bo nie chce nagle zostać bez dźwięku)
@polsatman333 @norbert-wojcik @dod0
Udało mi się to naprawić wchodząc w Panel Sterowania>Sprzęt i dźwięk>urządzenia i drukarki potem klikamy prawym przyciskiem myszy na urządzenie viro plus jak w zdjęciu i we właściwości potem w zakładkę sprzęt i tam miałem żółty wykrzyknik przy jednych z funkcji urządenia, kliknąłem w tą funkcje oraz we Własciwości>Zmień ustawienia>Zakładka Sterowniki i przywróciłem sterowniki. Przepraszam ze to takie troche bez ładu.
Harvix - @polsatman333 @norbert-wojcik @dod0
Udało mi się to naprawić wchodząc w Pan...

źródło: comment_1612555195VRUnao0G2QNIBiNgSmmMnD.jpg

Pobierz